Kripto Haber

Damien Hirst, NFT Projesi için Chainlink Fiyat Endeksini Başlattı

Damien Hirst’ün ilk takas edilemez token (NFT) koleksiyonu, bir kripto ağı ve veri sağlayıcısı olan Chainlink’in izniyle özel bir fiyat endeksi alıyor.

En çok tahnit edilmiş köpekbalıkları ve elmas işlemeli kafatasları içeren çılgınca pahalı işleriyle tanınan İngiliz sanatçı Hirst, geçen yıl “The Currency”i piyasaya sürdüğünde, proje ipuçlarının çoğunu diğer popüler NFT koleksiyonlarından aldı. CryptoPunks veya Bored Ape Yacht Club gibi, “The Currency” de küçük farklılıklar içeren 10.000 görüntüden oluşuyor. Ve bu projelerde olduğu gibi, kısmen “zemine” veya koleksiyondaki tek bir NFT için listelenen en düşük fiyata göre değerlendi.

Şimdi, yeni bir fiyat endeksi, Chainlink’in “kahinlerine” dayalı projeyi değerlendirmek için başka bir metrik sunacak – esasen kripto ağlarına zincir dışı veri sağlamanın bir yolu. Genellikle, kripto para birimleri için fiyat verilerini toplamak için kullanılırlar. (Chainlink, Ethereum, Bitcoin ve diğer popüler paralar için veri beslemeleri sunar.)

Hirst’ün yeni fiyat endeksi, son piyasa verilerini bir algoritmaya aktarıyor ve koleksiyondaki “nadir olmayan NFT’lerin çoğu” için “sağlam” bir fiyat tahmini veriyor. ”

Hirst ile ortak olan teknoloji şirketi HENI’nin kurucusu Joe Hage, “Currency” her zaman arka’yı biraz daha para gibi hissettirmek için bir girişim olduğunu söyledi.

“Arka ile para ve değer arasındaki ilişki ve arkanın kendisinin nasıl bir servet deposu, hatta para birimi olarak kullanılabileceği ile ilgili” dedi.

Yeni fiyat endeksinin, bu dijital sanat eserlerini DeFi veya merkezi olmayan finans dünyası ile bağlayarak bu bağlantıyı daha da açık hale getireceğini umuyoruz. “Para Birimi”nde tokenler için sert bir değerleme ile Hage, NFT sahiplerinin parçalarına karşı borçlanmaya başlamalarını beklediğini söyledi.

“Topluluğun yaratıcı ve yardımsever doğası bana sürekli ilham veriyor ve aklımı başımdan alıyor. ”

Hirst’ün projesinin yapısı CryptoPunks’ınkine benzese de, benzerlikler sadece yüzeyseldir. “The Currency”deki her eser, fiziksel bir resmin dijital bir temsilidir.

Yalnızca NFT’ler satılıktır, ancak önümüzdeki Temmuz ayının sonunda token sahiplerinin NFT’lerine mi yoksa karşılık gelen fiziksel resme mi sahip olmak istediklerine karar vermeleri gerekecek.

Simgeyi seçin ve resim yok edilir; resmi seçin ve jeton yakılır. Hirst’ün ekibi, yaklaşık 500’ünün zaten yok edildiğini söylese de, 10.000 fiziksel baskının tümü orijinal olarak “İngiltere’deki bir kasada” saklandı.

Bir e-postada Hirst, geçen yıl kripto dünyasına “biraz kör” adım atmasına rağmen projenin gidişatından memnun olduğunu söyledi.

“Herkes kadar benim için de bir deney ve benim için en büyük mutluluk, toplulukta sürekli aktivite ve heyecan olması” diye yazdı. “Topluluğun yaratıcı ve yardımsever doğası bana sürekli ilham veriyor ve aklımı başımdan alıyor. ”

Koleksiyon için taban şu anda 5,05 ETH veya 15,000 doların üzerinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.