Kripto Bilgi

Danışmanlar Kripto Eğitimi İçin Nereye Gitmeli?

2021, birçok varlık yönetimi firmasının kripto para birimlerini ve dijital varlıkları ciddiye almaya başladığı yılsa, o zaman 2022, finansal danışmanların onları anlamak ve onlarla çalışmak için çok önemli konularda kendilerini derinlemesine eğittikleri yıl olmalıdır.

Fakat bu eğitim için nereye başvurmalılar?

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, finansal danışmanlar için bir dizi eğitim hizmeti çevrimiçi hale geldi ve bunların başında, profesyonellere ürünlerini ve stratejilerini benimsemeleri için yeterli bilgi vermeye istekli varlık yöneticileri öncülük etti.

Digital Assets Council of Financial Professionals’ın (DACFP) kurucusu Ric Edelman, “Dijital varlıklar alanı patlıyor, ilgi seviyesi katlanarak artıyor” dedi. “Sertifikamızı Mayıs ayında başlattık, tanıtmak için fazla bir şey yapmadık, ancak kurslarımızı tamamlayan 600 danışmanımız ve kayıtlı 1500’den fazla danışmanımız var. ”

Bir varlık sınıfı, birçok seçenek

Daha önce, Eaglebrook Advisors ve Sarson Funds gibi firmalar, mali danışmanlara yönelik kendi içeriklerini oluşturuyordu.

Varlık yöneticilerinin orada ortaya koydukları bilgilerde mutlaka yanlış bir şey yoktur – aslında, genellikle bağlı olmayan danışman eğitim hizmetlerinin ortakları olarak hizmet ederler – ancak danışmanlar, belki de herkesten daha fazla, yatırım mağazalarının çoğu zaman fırsata karşı koyamayacağını herkesten daha iyi anlar. zaman zaman alternatif çözümlerin zararına olacak şekilde kendi kitaplarından bahsederler.

Bu nedenle, finansal aracılara kripto para birimleri hakkında bilgi vermek için bir dizi danışman liderliğindeki kaynak yakın zamanda çevrimiçi hale geldi.

Geçen yıl kurulan ilklerden biri, teknoloji platformu Onramp Invest tarafından geliştirilen bir hizmet olan Onramp Academy.

Onramp Academy operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Caitlyn Cook, “Danışmanların hem kripto alanını hem de finansal planlamayı yakından anlayan bir grup insan tarafından eğitilmesi gerekiyor” dedi. “Danışmanların kriptonun uygulamalarını nasıl etkilediğini anlaması gerekiyor ve bu ihtiyaçlara özel çok fazla içerik yok. ”

Diğer bir seçenek de DACFP’nin Blockchain ve Dijital Varlıklardaki Sertifikasıdır.

Bir de merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) PlannerDAO tarafından oluşturulan Sertifikalı Dijital Varlık Danışmanı (CDAA) ataması var. CDAA, merkezi olmayan bir finansal danışmanlar ağının gereksinimlerini ve müfredatını denetlemesi bakımından diğer tekliflerden farklıdır.

PlannerDAO’nun CEO’su Steve Larsen, “Piyasada herhangi bir danışman eğitimi almanın iyi olduğunu hissediyorum. “Çoğu sertifikanın sadece tanıtım olduğunu ve CDAA’nın dijital varlıkların tüm alanlarını kapsayan daha kapsamlı eğitim sunduğunu düşünüyoruz. ”

Hangi teklif en iyisidir?

Edelman, Digital Assets Council sertifikasının finansal danışmanlar için altın standart olacağına inanıyor. Müfredat, Edelman dahil endüstri liderleri tarafından öğretilen, her biri beş modülden oluşan iki bölüme ayrılmış 13 saatlik kendi kendine çalışma eğitim materyali içerir; Consensys’de küresel fintech baş ekonomisti ve baş ekonomisti Lex Sokolin; MarketCounsel Başkanı Brian Hamburger ve Shawnna Hoffman, Küresel IBM’in Bilişsel Kanunî Uygulaması eş lideri.

“Birinci kısım, teknolojinin anlaşılması etrafında inşa edilmiştir, ikinci kısım ise dijital varlıkları finansal danışmanlar ve firmalar için bir yatırım stratejisine dahil etme hakkındadır,” dedi Edelman. “Danışmanlar, kursları tamamlayarak, hangi müşterilerin dijital varlıklara tahsisi olması gerektiğini, bu tahsisin ne kadar olması gerektiğini ve bu tahsisi oluşturmak için danışmanın ne tür bir yatırım kullanması gerektiğini belirleyebilecek ve ayrıca vergi düzenlemesini anlayabilecek. ve uyumluluk sorunları, böylece müşterinin çıkarına en iyi şekilde hizmet etmek için kurallar dahilinde çalışabilirler. ”

Ancak Onramp Academy, diğerlerinin yanı sıra Galaxy Digital, Interaxis ve CoinDesk ile ortaklaşa, nitelikli eğitmenlerle etkileyici bir müfredat geliştirdi.

Onramp Academy’den Cook, “’Bitcoin veya blockchain’den kripto emlak planlamasına, vergi planlamasına ve çeşitlendirilmiş bir portföy içinde kripto elde etmeye kadar her şeyi sağlıyoruz” dedi. “Eğitim ortaklarımız arasında varlık yöneticileri var, ancak aynı zamanda ekipte CFP’lerimiz ve uygulama danışmanlarımız da var. ”

Onramp müfredatı, Onramp Academy üyelerine düzenli olarak – neredeyse her gün – gönderilen istikrarlı bir kripto haber ve kaynak akışı ve finansal profesyonellerden oluşan güçlü bir çevrimiçi ve sosyal medya topluluğu tarafından desteklenmektedir.

PlannerDAO’nun müfredatı da oldukça sağlamdır, ancak danışmanlara CDAA sertifikasını işleten DAO’ya erişme ve kimlik bilgilerinin yönetimine katılma olanağı sunan ek bir bonus ile.

“Kriptoyu bir varlık sınıfından çok bir ekosistem olarak görüyoruz” dedi Larsen. “Müşterinin istihdamı, sosyal ve boş zamanları, nesiller boyu servet transferi, vergi planlaması – finansmanlarının tüm alanları ile ilgilidir, bu nedenle mühlet’i danışmanların anlamasını sağlamamız önemlidir. CDAA ile insanlar gerçekten buna dahil oluyorlar – kariyerlerinde ilk kez, birçok danışman sektöre bağlı olduklarını ve neler olup bittiği konusunda söz sahibi olduklarını düşünüyor. ”

PlannerDAO, Onramp ve DACFP’nin her biri, varlık sınıfı hakkındaki genel bilgilerden dijital varlıkları bir firmaya veya uygulamaya, müşterilerle uygulamak için belirli eylemlere ve diyaloglara kadar danışmanlar aldığını iddia ediyor.

Eaglebrook CEO’su Chris King, “Danışmanların gerçekten istediği ve ihtiyaç duyduğu şey, tavsiye edilen erişim, eğitim, müşteri hizmetleri, derinlemesine araştırma, güvenlik, uyumluluk ve teknoloji entegrasyonu alabilecekleri tek durak noktasıdır” dedi. “Kriptoya yatırım yapmanın yararlarını ve risklerini öğrenmek için danışmanlarımızı eğitim modüllerinden geçiriyoruz. Müşterileri stratejilerimize dahil etmeye başlamadan önce testimizde %70’in üzerinde puan almaları gerekiyor. ”

Birleştirilmiş bir çözüm mü?

Sonuçta, danışmanlar için en iyi çözüm, dijital varlıkları ve kripto para birimini, varlık yönetimi endüstrisinin farklı sektörleri için genellikle “türünün en iyisi” olarak kabul edilen mevcut tanımlamalara dönüştürmek olabilir. Örneğin, Sertifikalı Finansal Planlayıcı Standartlar Kurulu tarafından sunulan Sertifikalı Finansal Planlayıcı unvanı ve CFA Enstitüsü tarafından sunulan Chartered Financial Analyst (CFA) unvanı, daha fazla dijital varlık eğitimini içerecek şekilde değiştirilebilir.

Bu fikir, Onramp Academy’nin dijital varlık eğitimini CFP ve CFA müfredatıyla birleştirme önerisinin arkasındadır. Onramp, danışmanların dijital varlıklar hakkında bilgi edinme zamanının geldiğini ve finansal danışmanlar için başlangıç ​​ve sürekli eğitimin çoğunun şu anda CFA ve CFP atamalarıyla ilişkili olduğunu savunuyor.

Cook, “Bu iki tanımlamanın finans endüstrisinde altın standart olmaya devam edeceğine kuvvetle inanıyoruz” dedi. “Bu, milyarlarca dolarlık bir varlık sınıfı; Hem CFA hem de CFP müfredatının zaman içinde teknolojik gelişmeleri daha fazla içermesi gerektiğine inanıyoruz. Dijital varlıklar, uzaydaki en büyük değişikliklerden biridir; müfredata dahil edilmeleri gerekmektedir. ”

Özellikle, hem CFA Institute hem de CFP Board, sürekli eğitim kredileri için harici olarak sağlanan dijital varlık programlarını onayladıklarından bu fikre açık görünüyor – örneğin, DACFP’nin müfredatı CFA ve CFP için 13 saatlik sürekli eğitim sunuyor atamalar.

“Herkes volatiliteden ve şu anda ne yaptığımızdan bahsediyor, ancak eğitim asla bir ayı piyasasına girmiyor” dedi. “Bu, danışmanların müşterilerle kripto hakkında konuşmaları için harika bir zaman – ancak önce varlık sınıfı konusunda eğitim almaları gerekiyor. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.