Kripto Haber

Dapper, CoinFund 7 Milyon Dolarlık Artışla ‘SPACE’ Metaverse Oynamaya Geri Döndü

Sanat ve ticaret için sanal bir dünya olan SPACE Metaverse, Dapper Labs, CoinFund, Animoca Brands ve daha fazlası dahil olmak üzere yatırımcılardan 7 milyon dolar topladı.

  • Finansman, bir basın açıklamasına göre çeşitli metaverse’leri tek bir paralel toplumda oluşturmak ve birleştirmek ve “metaverse’in ekonomik omurgasını oluşturmak” için kullanılacak.
  • Diğer önemli yatırımcılar arasında yatırım şirketi Hof Capital ve CoinDesk’in de sahibi olan Digital Currency Group (DCG) bulunuyor.
  • SPACE, artık gizli moddan çıktığını ve 10.000’den fazla kullanıcıyla erken erişimli bir alfa sürümünü piyasaya sürdüğünü söyledi.
  • Metaverse, sanal dünyalar, artırılmış gerçeklik ve internet hizmetlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir alandır. Konsept, kısmen Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasıyla kıvılcımlanan son aylarda bir yatırım acelesini körükledi.
  • Kripto yatırım devi ve DCG yan kuruluşu Grayscale, zaman çizelgesini belirtmeden Kasım ayında yayınlanan bir raporda, metaverse sektörünün yıllık gelirde 1 trilyon doların üzerinde bir pazar fırsatını temsil edebileceğini söyledi.

Devamını oku: Grayscale, Metaverse’in Trilyon Dolarlık Pazar Fırsatı Olduğunu Söylüyor

SPACE arayüzünün nasıl göründüğü. (SPACE Metaverse)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.