Alt Coin

DappRadar: Bu 2 Altcoin Piyasası, Çöküşte Bile Büyüyor!

DappRadar datalarına nazaran, şu günlerde yaşanan genel kripto piyasası düzeltmesine karşın, iki altcoin dalı adeta çöküşe meydan okuyarak süratle büyüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Büyüyen altcoin dalları

Blockchain takipçisi DappRadar’a nazaran, iki yeni kripto kesimi mevcut kripto trendlerini alt üst ediyor ve tökezleyen bir pazara karşın süratle büyüyor. Yeni bir rapora nazaran, takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) ve blockchain oyunlarının popülaritesi, en azından kısmen Asya pazarlarından gelen ilgiden kaynaklanmaktadır. ENJ, GALA, AUDIO, WAXP ve ILV en tanınan NFT coinleri olarak öne çıkıyorken, Axie Infinity, The Sanbox, Decentraland, Alien Worlds ve Star Atlas tanınan oyun projeleri olarak dikkat çekiyor. DappRadar, Çin, Endonezya ve Hindistan üzere ülkelerin kullanıcı tabanı açısından patlama yaptığını ve faaliyetlerin merkez üssü olarak ABD’yi geride bıraktığını söylüyor. DappRadar’a nazaran, “Asya pazarı, genel olarak kesimdeki ayak izini artırmaya devam ediyor. Blockchain oyunlarına yüksek ilgi ve NFT potansiyeli ile Asya bölgesi elbet yakından izlenecek bir bölge.”

Rapor, iki kripto dalının dijital pazarların geri kalanını etkileyen makro faktörlerden etkilenmediğini ve bunun yerine kendi bağımsız ekosistemlerinde bulunduğunu vurguluyor. DappRadar, NFT‘lerin ve oyun oynamanın, ortaya çıkan kullanım durumları ve ana akım benimseme sayesinde büyümeye devam edeceğini iddia ediyor. Raporda mevzu ile ilgili olarak şunlar yer alıyor:

Hem NFT’ler hem de blockchain oyunları 2021’de güçlü bir performans sergiledi ve trendin devam edeceği görülüyor. Kripto para ünitelerinin fiyatı tabiatı gereği değişken olsa da, blockchain oyunlarının ve NFT’lerin benimsenmesi, hacimleri ve kullanımı sadece daima olarak artmıştır. Her iki alanda da vadenin altta yatan tokenlerin fiyatına hassaslık oluşturup oluşturmayacağını görmek enteresan olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.