Bitcoin

Datalar Konuşuyor: Bakın Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor!

On-chain tahlilleri, balina arzı azalırken kişisel satın alımın hızlandığını gösteriyor. Bu yazıda, Deep Dive’ın son raporundan alınmış datalarla Bitcoin balinalarının davranışlarını inceliyoruz.

Kişisel yatırımılar daha fazla Bitcoin satın alıyor

Kripto cüzdanları içerdikleri Bitcoin ölçüsüne nazaran sınıflandırabilir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Deep Dive raporunda, 10 BTC’nin altındaki cüzdanlar ferdi, 10’un üzerinde ve 10.000 BTC’nin altındaki cüzdanlar balina kategorisine dahil ediliyor. Rapor ayrıyeten, BTC ekleme yahut satma oranını anlamak için bu kümeler ortasındaki 30 günlük yüzde değişimini inceliyor. Aşağıdaki grafik, her iki kümenin arzının arttığı, azaldığı yahut zıt istikametlerde ilerlediği periyotları göstermektedir.

Şu anda, balina arzı düşerken, son iki ayda kişisel satın almada güçlü hızlanma eğilimi gözlemleniyor. En uygun işaret (açık mavi), her iki kümenin da BTC satın aldığı ve daha güçlü talebe işaret ettiğini görmektir. Tipik olarak geçen yıl boyunca, balinalar satış yaparken Bitcoin satın alan uzun vadeli ferdi yatırımcı devirleri oldu. Dolanımdaki arzın daha küçük bir hissesi olmasına karşın, son birkaç yılda 0,1 BTC’nin altındaki ferdî yatırımcının en güçlü birikim süreçlerinden biri gerçekleşiyor. Kişisel yatırımcılar, çok fazla dağıtım periyodu olmadan her vakit birikme eğilimindedir. Sonuç olarak, Deep Dive ve Glassnode bilgilerine nazaran ferdi yatırımcılar Bitcoin birikimlerini sürdürüyor. İki kümesinde ağır talep gösterdiği en yakın devir 2021’in birinci aylarında gerçekleşti. Mevcut düzeylerde bireysellerin baskınlığı kelam konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.