Kripto Haber

Decentral Park Capital 75 Milyon Dolarlık DeFi Fonu Başlattı

Yönetimi altında 140 milyon dolarlık varlığa sahip erken aşama bir yatırım şirketi olan Decentral Park Capital, merkezi olmayan finans (DeFi) girişimlerine yatırım yapmak için 75 milyon dolarlık yeni bir fon duyurdu.

Decentral Park Capital’in kurucusu John Quinn bir röportajda CoinDesk’e, şirketin bankada 74 milyon doları olduğunu ve aşırı talep edilen fon için toplanacak yaklaşık 1 milyon doları kaldığını söyledi. Önceki 17 milyon $’lık fondan dönen yatırımcılar, yeni turun yaklaşık üçte ikisine katkıda bulundum. Quinn, geri dönen yatırımcıların çoğunlukla aile ofisleri olduğunu, yeni yatırımcıların ise çoğunlukla kurumsal olduğunu söyledi.

Quinn, Fon II’nin toplamının yaklaşık 45 milyon dolarını halihazırda dağıttığını ve yatırımlarının “çok zincirli odaklı” olduğunu söyledi. ” Decentral Park Capital, kripto altyapı şirketi Pocket Network’ün erken yatırımcılarından biriydi ve iki yıldan fazla bir süredir şirkette yer aldı. Geçen hafta Pocket, yerel POKT belirteci için 10 milyon dolarlık bir finansman turu duyurdu.

Decentral Park’ın ilgi alanları arasında merkezi olmayan borsalar, borç verme protokolleri, türevler, yapılandırılmış ürünler, oracle’lar, stake etme ve ara katman yazılımı altyapısı bulunur.

DeFi fonu

2017 yılında kurulan Decentral Park Capital, DeFi kredi kuruluşu Aave ve varlık sigortası protokolü Nexus Mutual dahil olmak üzere 20 projede dağıtılan Fund I için daha geniş bir blok zinciri odağına sahipti. Quinn, bu erken bahislerin başarısına dayanarak, yatırımcıların Decentral’dan DeFi’ye odaklanan ikinci bir fon istediğini söyledi.

“[Firmanın] en önemli ayırt edici faktörünün giderek daha fazla kurucu odaklı olmamız olduğunu düşünüyorum” diye ekledi.

Quinn, daha önce Credit Suisse ve Deutsche Bank’ta görev yapmış, ancak aynı zamanda merkezi olmayan bulut depolama şirketi Tardigrade’i kurmuş olmasına rağmen, kendisini “iyileşen bir yatırım bankacısı” olarak nitelendirdi. io. Quinn, Decentral Park Capital ekibinin, iş kurmuş ve hatalarından ders almış, ekibin kurucularla ilişki kurmasını sağlayan “yara dokusu” sağlayan girişimcilerle dolu olduğunu söyledi.

“Kötü şeyler olduğu için kulübeye gitmek istemediğiniz filmi biliyor musunuz? ‘Ben o kulübedeydim’ diyebilirim. O ortamda ne olduğunu biliyorum,” dedi Quinn.

Kripto ile ilgili yatırım fonları, kripto para fiyatları yükselirken geçen yıl yeni zirvelere ulaştı, ancak Decentral Park Capital’in son fon duyurusu, fiyatlarda bir gerileme sırasında geldi. Kasım ayında Paradigma 2 $ açıkladı. 2 doları aşan 5 milyar fon. Andreessen Horowitz’den kripto tarihinin en büyüğü olmak için 2 milyar fon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.