Kripto Haber

Decentraland, Luxury Marketplace UNXD Metaverse Moda Haftasına Ev Sahipliği Yapacak

Polygon ağı üzerine kurulu lüks pazar yeri UNXD ve Ethereum blok zinciri üzerine kurulu bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland, Mart ayında podyum gösterileri, pop-up mağazaları ve afterpartis ile bir metaverse moda haftası sunmayı planlıyor.

  • Decentraland’ın ilk moda programı 24-27 Mart’ta gerçekleşecek. Gösteri, kullanıcıların modayı sanal bir ortamda görmelerine ve çevrimiçi avatarları için kıyafet satın almalarına olanak tanıyacak.
  • Bir Pazar tweetinde, Decentraland tasarımcıları, markaları ve moda tutkunlarını sanal koleksiyonlarını meta veri tabanında sunmaya hazır hale getirmeye çağırdı.
  • Sanal dünyalar, artırılmış gerçeklik ve internet hizmetlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir ortam olan meta veriye olan ilgi son aylarda patlama yaşadı. Kolektif bir sanal deneyim sunarak yaratıcılara, oyunculara ve sanatçılara yeni fırsatlar sundu. Kripto yatırım devi Grayscale bu yılın başlarında bir raporda, metaverse’in yıllık 1 trilyon doların üzerinde bir gelir piyasası fırsatını temsil edebileceğini söyledi. (Gri Tonlama, CoinDesk’in de sahibi olan Digital Currency Group’un bir yan kuruluşudur.)
  • Artan ilginin bir başka işareti olarak, Facebook kısa süre önce şirket adını Meta olarak değiştirdi ve meta veri deposunun, değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) destekleyeceğini duyurdu.
  • Eylül ayında, UNXD İtalyan haute couture markası Dolce & Gabbana ile birlikte çalışarak yaklaşık 5$’a ulaşan NFT koleksiyonu Collezione Genesi’yi piyasaya sürdü. 65 milyon satış
  • Bir BBC raporuna göre Decentraland, gösteriyle birlikte Güney Kore metaverse sosyal medya uygulaması Zepeto tarafından açılmış bir yolda ilerliyor.

Devamını oku: Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu 5 Dolara Satılıyor. 7 milyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.