Alt Coin

Decentraland ve SAND’den Dev Haberler: Paydaşlık ve Büyük Yatırım!

İki tanınan metaverse projesi olan Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND), yeni haberlerle gündeme oturmaya devam ediyor. 2021’in son aylarında Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ve metaverse alanına odaklanacağını söylemesiyle öne çıkan bu projeler, son vakitlerde büyük bir iştirake ve yatırıma mevzu oldu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Decentraland platformunda büyük satış gerçekleşti

Metaverse, merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler ve Web3 kripto paralara yatırım yapan halka açık bir şirket olan Tokens.com, yan kuruluşu Metaverse Group’un Decentraland’da üç yeni parsel satın aldığını paylaştı. Metaverse Group, NFT tabanlı Metaverse gayrimenkul şirketidir. Satın alımda dikkate alınan konunun Metaverse Group’un özsermayesi olduğu belirtilirken sanal arazinin satıcısı JMD Capital oldu.  

Edinilen sanal arazi, Decentraland’de inşa edilmiş sanal bir Çin kültür kenti olan Dragon City’nin yanında bulunan stratejik bir arsa olan The Gen Estate olarak isimlendiriliyor. Bu süreçteki yerlerin toplam pahası, fizikî olarak yaklaşık 25.000 metrekareye muadil. Tam olarak açıklanmasa da 200.000 doları aşan bir fiyat ödediği kestirim edilen Metaverse Group araziyi geliştirmeyi ve kiracılara kiralamayı planlıyor.

The Sandbox, Ubisoft ile iştirak kurdu

8 Şubat’ta Animoca Brands’in yan kuruluşu ve merkezi olmayan oyun sanal dünyası projesi The Sandbox, şirketin Fransız görüntü oyun şirketi Ubisoft ile paydaşlık kurduğunu duyurdu. Şirketten yapılan bir duyuruya nazaran, Ubisoft ve Rabbids, The Sandbox’a geliyor. Şirkete nazaran, Ubisoft sanal metaverse’de kendi toprağına sahip olacak ve kelam konusu dünya, Rabbids karakterlerinin üç boyutlu versiyonlarını sunarak başlayacak. Oyun devi Ubisoft, Assassin’s Creed, Far Cry, Tom Clancy’s, Prince of Persia, Rabbids ve Rayman üzere multimedya serileriyle tanınıyor.

The Sandbox, projenin “Ubisoft oyun IP öğelerini The Sandbox metaverse’üne tanıtmak için Ubisoft ile stratejik olarak iştirak kurduğunu” söylüyor. Başlangıç için Ubisoft, Rayman serisiyle ortaya çıkan bir spin-off görüntü oyunu olan Rabbids franchise’ından karakterler getiriyor. Bu durum, Ubisoft’un birinci metaverse atağı olarak tarihe geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.