Kripto Haber

DeFi Altyapı Sağlayıcısı Qredo, 460 Milyon Dolar Değerlemeyle 80 Milyon Dolar Artırdı

Merkezi olmayan finans (DeFi) altyapı şirketi Qredo, riskten korunma fonu yöneticisi Dan Tapiero’nun kripto yatırım şirketi 10T Holdings’in liderliğindeki aşırı aboneli A Serisi turunda 460 milyon dolar değerlemeyle 80 milyon dolar topladı.

Finansman turu, 60 milyon dolarlık birincil sermayeyi ve 20 milyon dolarlık ikincil yatırımcılardan oluşuyordu. Fonlar, potansiyel satın almaları, perakende yatırımcı çözümlerinin daha da geliştirilmesini ve coğrafi genişlemeyi içeren büyümeye yardımcı olacak.

Coinbase, Avalanche ve Terra stratejik yatırımlarla katıldı.

Turdaki diğer yatırımcılar arasında Kingsway Capital, HOF Capital, Raptor Group ve GoldenTree Asset Management yer aldı.

Qredo, Mayıs 2021’deki tohum turu ve geçen Haziran’daki özel token satışı da dahil olmak üzere geçtiğimiz yıl 120 milyon dolar topladı.

Qredo, desteklenen blok zincirlerinde anında çapraz zincir takaslarına ve yerleşime olanak tanıyan, tümü katman 1 işlemlerinden daha düşük bir maliyetle bir katman 2 protokolü sunar.

Qredo, birden fazla bilgisayarın anahtarın bir parçasını temsil eden özel verileri paylaşmasına izin vererek, bir güvenlik zayıf noktası olan bireysel anahtarlara olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir şifreleme aracı olan merkezi olmayan çok taraflı hesaplama (MPC) kullanır.

10T kurucusu ve CEO’su Dan Tapiero basın açıklamasında “Altyapı, kripto benimsemeyi ölçeklendirmek için önemli bir savaş alanı” dedi. “Qredo’nun dağıtılmış mimarisi ve benzersiz MPC uygulaması, kripto varlıklarının güvenli bir şekilde saklanması ve ödenmesi için bir oyun değiştiricidir.”

Geçen Ekim ayında Qredo, El Salvador’daki ulusal bir banka olan Banco Hipotecario tarafından ülkenin bitcoin’i yasal bir ihale olarak benimsemesine yardımcı olmak için seçilen dört blok zinciri teknolojisi şirketi arasında seçildi.

Daha fazlasını okuyun: MetaMask, Kurumsal DeFi Kullanıcıları için BitGo, Qredo ve Cactus Sorumlularını Ekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.