Kripto Haber

DeFi Başlangıç ​​Kazancı, Kredi İflasında IP Dolandırıcılığıyla Suçlandı

Merkezi olmayan finans (DeFi) girişimi Earnity, Kasım 2020’de 500 milyon dolara kadar borçla iflas başvurusunda bulunan kripto kredi platformu Cred’in devam eden yasal davasına dahil edildi. Yeni bir mahkeme kararı, Earnity’yi fikri mülkiyeti çalmak için Cred ile olan bağlarını gizlemekle suçluyor.

Geçen hafta ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan bir zorlama önergesinde, Cred borç verenlerin çıkarına hareket eden güven, eski Cred yöneticilerinin Earnity’yi oluşturmak için “gizlice komplo kurduklarını” söyledi. Faydalı sahibi Dominic Carosa yönetimindeki yeni DeFi şirketi, Cred ile olan bağlarını açıklamadan Cred’in elektronik, bilgisayar ve diğer varlıklarını güvenden satın aldı.

Güven bağlantı olduğunu öğrendiğinde, Earnity mahkemeye çağrıldı, ancak yalnızca şu anda şirkette çalışan Cred çalışanlarının bir listesini ve bir danışmanlık sözleşmesi sağladı.

Tröst, eski Cred’in Earnity’ye “kaçak” fikri mülkiyet (IP) yürütüp yürütmediğini ve ardından hırsızlığı elektronik satın almayla kapsayıp kapsamadığını araştırıyor. Vakıf, Cred’in IP’sinin tamamında kanunî hakka sahiptir.

Vakıf, mahkemeden ek bilgi için Earnity’yi celplere uymaya zorlamasını talep ediyor ve ilgili kanunî masrafların mali olarak geri ödenmesini istiyor.

Cred iflas başvurusunda bulunduğunda, şirket öncelikle 800 bitcoin emanet edilen bir dış yatırım yöneticisi tarafından iddia edilen sahtekarlığı suçladı. Ancak eski Cred çalışanları, CoinDesk’e şirketin, Cred CEO’su Dan Schatt’ın emriyle Çinli bir borç verene verilen 39 milyon dolarlık bozuk bir kredi limitinden de zarar gördüğünü söyledi.

Aralık ayının başlarında, Earnity, bitcoin madenciliği şirketi BitNile liderliğindeki bir fonlama turunda tokenler için küratörlüğünde bir finans piyasası başlatmak için 15 milyon dolar topladığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.