Kripto Bilgi

DeFi Protokol Geçişi, Binance Akıllı Zincir Doğrulayıcı Düğümü Olma Hedefini Karşıladı, BNB Fonu Başlattı

Risk yönetimli çözümlere öncelik veren bir varlık izleme DeFi protokolü olan Tranchess, BSC doğrulayıcısı olarak bir BNB fonu başlattığını duyurdu ve protokolü tamamen token emisyonundan (yeni tokenlerin oluşturulması ve satışı) elde edilen gelirden uzaklaştırdı. .

  • Bu BSC fonu, verim çiftçiliği için orta düzeyde kaldıraç sunan mevcut BTC ve ETH takip fonlarını tamamlıyor.
  • Tranchess’in kurucu ortağı Danny Chong, CoinDesk’e, BNB fonunun bir doğrulayıcı olarak hareket etmekten elde edilebilecek yeni gelir akışlarına atıfta bulunarak Tranchess’in V2’sini işaretlediğini söyledi (ağdan gelen ödüller, bir Proof of Stake ağı).
  • Bir röportajda Chong, Tranchess’in genişleme için PoS protokolleri yerine BSC’yi seçmesinin bir nedeni olarak BSC’nin katı doğrulayıcı gerekliliklerini gösterdi. Bir örnek, doğrulamak için daha yüksek stake eşiğidir: Ethereum ağı en az 32 stake edilmiş ethere ihtiyaç duyarken, BSC yaklaşık 1,000 stake edilmiş BNB (4,6 milyon dolar değerinde) gerektirir, ancak birçoğunun 800,000 stake edilmiş BNB’si (yaklaşık 384 milyon dolar değerinde) vardır. ). BSC kullanmanın ayrıca zincirler arası uyumluluğu açma olasılığını da beraberinde getirdiğini söyledi.
  • “Doğrulayıcı olmanın içerdiği karmaşıklıklar, şu anda birçok protokolün saf belirteç emisyon modellerini kullanıcılar için tutarlı alfa getirileri üreten daha çeşitli bir gelir modeline dönüştürmesini engelliyor” dedi ve etkin olmayan doğrulayıcıların veya topluluğun kabul etmediğini belirtti. ‘ ağırlıklarını çekmeleri BSC’den yasaklanmıştır.
  • Doğrulayıcı görevi gören Tranches, BSC’nin daha merkezi olmayan hale gelmesine yardımcı olur. Nispeten az sayıda doğrulayıcı ile BSC, merkezileşmesi nedeniyle eleştirildi.
  • Benzer bir modelin başka bir örneği, bir veri kahin olan Band Protocol ile bulunabilir. Fantom ağında bir doğrulayıcı protokolü çalıştırır. Bant Protokolü, bir doğrulayıcı olmaktan gelir elde eder ve bu da jetonun değerine katkıda bulunur.
  • Nisan 2021’deki bir tweet’te Messari’den Wilson Withiam, BSC’deki mevcut doğrulayıcıların çoğunun Binance ile yakın bağları olduğuna dikkat çekti.
  • Ağustos ayında, Tranchess 1 doları kapattı. Three Arrows Capital ve Spartan Group liderliğindeki 5 milyon tur.
  • Tranchess’ Chess token’ı CoinGecko’ya göre gün içinde %8,6 arttı ve ABD seansını 1 dolardan açmaya ayarlandı. 86. Asya iş gününde BNB %4,5 arttı.

Devamını Okuyun: Binance Akıllı Zincirinin Gecikme Performansı Katman 1 Blok Zincirleri için Ne Anlama Geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.