Alt Coin

Değerli Gelişme: Bu Web 3.0 Coin’i Bitcoin’de 1 Numara Oldu!

Bitcoin’i (BTC) programlanabilir hale getirmeyi amaçlayan web 3.0 coin STX ve gerisindeki Stacks Blockcain’i piyasaya sürülmesinin birinci yıldönümünde, pek çok kilometre taşına ulaşarak BTC’de birinci sırada yer aldığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Web 3.0 coin ve ağı Bitcoin ağında en büyük proje oldu

Stacks, aylık 350 milyondan fazla API isteği, 40.000 Hiro (Bitcoin üzerinde uygulamalar oluşturmak için Stacks geliştirme aracı) cüzdan indirmesi gördü. Ayrıyeten 2.500 Clarity akıllı mukavelesi de ağda oluşturuldu. Kripto para üniteleri ve fintech üzerine odaklanan bir risk sermayesi şirketi olan Electric Capital tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, bu istatistikler Stacks’ı Bitcoin’deki en büyük proje haline getiriyor.

11.000’den fazla kullanıcı, eşsiz transfer delili (PoX) düzeneği nedeniyle Stacks’ta ayda 100 BTC’den fazla ödül kazandı. Madenciler, süreçleri doğrulamak, akıllı mukaveleler yürütmek ve STX Blockchain’inde yeni bloklar çıkarmak için BTC’ye teklif verir ve ödül olarak STX kazanır. Bu ortada, BTC teklifleri, node’ları çalıştırmak üzere misyonları yerine getirmenin mükafatı olarak STX sahiplerine gönderilir. Bugüne kadar, düzenek 50 milyon doların üzerinde BTC mükafatı teslim etti ve kilitli toplam pahada 1 milyar doları aştı.

Stacks’ta başlatılan birinci projeler, ilgili kent hazineleri için 50 milyon dolar kazandıran New York City ve Miami’nin CityCoins’iydi. Stacks Foundation’ın yönetici yöneticisi Brittany Laughlin, dönüm noktasıyla ilgili olarak “Stacks topluluğu, DeFi’den NFT’lere, kent paralarından hayırseverlik eforlarına, taşınabilir kimlikten yeni altyapıya kadar Bitcoin için akıllı kontratların inanılmaz potansiyelini tek bir yılda kanıtladı” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.