Alt Coin

Değişik Liste: Balinalar, Bu Altcoin’lerden Dev Ölçüde Biriktiriyor!

Kripto tahlil firması Santiment, başkan altcoin Ethereum (ETH) balinalarının birikim yaptığını gösterirken ETH arzının azaldığını söylüyor. Ayrıyeten Binance Smart Chain balinalarının da alım yaptığı coin’ler muhakkak oldu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ethereum balinaları altcoin alımına devam ediyor

Santiment kripto borsalarında balinaların tuttuğu Ethereum oranının borsalara kıyasla tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine yükseldiğini söylüyor. En büyük 10 borsa dışı balina adresi tarafından tutulan ETH ölçüsünün 25.7 milyon ETH’ye yükselttiğini belirtiyor. Varlıklarını borsada tutan en büyük 10 balina adresi ise sadece 3.57 milyon dolarlık ETH ile ölçü açısından düşüşe devam ediyor.

Ethereum şu anda 3.245 dolar olarak fiyatlandırılıyor, bu da borsa dışı balinaların 83,39 milyar dolardan fazla ETH tuttuğu manasına geliyor. Santiment, daha sonra Bitcoin (BTC) tablosuna da bakarak 100.000 dolardan fazla bedeldeki balina süreçlerinin hem BTC hem de ETH için kıymetli ölçüde düştüğünü söylüyor. “Büyük balina süreçleri, Ekim yahut Kasım aylarında oldukları sıklıkta pek gelmiyor. Ölçümlerimiz, BTC ağının günde 100 bin doları aşan yaklaşık 13 bin süreç aldığını gösteriyor. ETH ağı günde yaklaşık 9 bin görüyor,” sözlerini kullanıyor.

Bu sırada, WhaleStats’a nazaran Dogecoin (DOGE), aşağıdaki Binance Smart Chain’de (BSC) cüzdanlı en dev 1.000 balina tarafından satın alınan birinci 10 kripto para listesine geri döndü. Aralık ve Ocak aylarında Doge balinalarının ticaret faaliyeti keskin bir halde arttı. 11 Ocak’ta bir balina, Robinhood uygulama cüzdanı da dahil olmak üzere 407,4 milyon DOGE aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.