Alt Coin

Delphi Digital: Bu Altcoin, Büyük Bir Çıkış Yapıyor!

Kripto araştırma firması Delphi Digital, DeFi için tasarlanmış Fantom’un (FTM), katman 1 ölçeklendirme tahlilleri ortasında bir sonraki büyük oyuncu olabileceğini düşünüyor. Firmaya nazaran altcoin projesi TVL’de 1.2 milyar dolar daha kazandıktan sonra büyük bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak Delphi Digital’in 15 Ocak tarihli tahlillerini aktarıyoruz.

Fantom sakinliğe karşın TLV’de rekor kırmaya hazırlanıyor

Delphi Digital, kripto piyasası hakkında güncellemeler ve tahliller sunan son tweet’lerinde, 103.700 takipçisine Fantom’un (FTM) 1.2 milyar dolarlık ek kilitli kıymet (TVL) alarak piyasa çapında bir düşüş trendine meydan okuduğunu söylüyor:

Kripto genelinde TVL’ler sakinleşirken, Fantom’un ekosistemi canlıydı. Fantom, geçen hafta TVL’de 1,2 milyar (+%20) kazandı.

Altcoin projesi TVL’de 10 milyar doları aştı

Bir DeFi protokolünün TVL’si, akıllı kontratlarında tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat fiyatının kripto paraların cari kıymeti ile çarpılmasıyla hesaplanır. Fantom ayrıyeten 10 milyar dolarlık TVL dönüm noktasını aşmayı kutlamak için aşağıdaki tweet’i paylaşıyor.

Fantom, yaklaşık bir yıl kadar evvel bir blog yazısında kendisini “Ethereum yardımcısı, Ethereum’dan gelen yükün bir kısmını Fantom’un yüksek performanslı ağına aktarmak için bir çözüm” olarak tanımladı. O vakit, FTM 0,02 dolar değerindeyken, Ethereum (ETH) 630 dolar civarında süreç görüyordu. Bugün Fantom 2,89 dolar bedelinde ve 148 kat artışa işaret ederken, Ethereum 3,330 dolardan 5 kattan biraz daha fazla yükseldi.

Uzun vade Bitcoin yatırımcıları piyasa dönüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız altcoin tahlillerinin dışında, Delphi Digital, güçlü iki ayın akabinde Bitcoin (BTC) için optimist ufuklar öneren bulguları raporlayarak tahlillerini tamamlıyor:

On-chain bilgileri, Ocak ayındaki fiyat düşüşü boyunca, uzun vadeli sahiplerin geçen yılın sonunda Bitcoin’i aylarca sattıktan sonra Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. Dün gösterilen korelasyon bilgileriyle birleştiğinde, kısa vadeli ‘zayıf ellerden’ uzun vadeli ‘güçlü ellere’ geçişi gösteriyor. Uzun vadeli sahip birikimindeki artış, Bitcoin fiyatı için olumlu bir gösterge olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.