Kripto Haber

Deniz Kabuğu, ‘Enflasyona Dayanıklı’ Yüksek Getirili Tasarruf Hesaplarıyla Gizli Moddan Çıkıyor

Fintech Seashell, yüksek verimli Seashell Save uygulamasının lansmanı ve Khosla Ventures ve Kindred Ventures tarafından ortaklaşa yönetilen 6 milyon dolarlık bir tohum turunun duyurulmasıyla gizli moddan çıktı.

Seattle merkezli Seashell, teklifini “enflasyona dayanıklı” bir tasarruf uygulaması olarak faturalandırıyor. Düzinelerce ürün ve hizmette maliyetleri ölçen bir enflasyon metriği olan ABD tüketici fiyat endeksi, Aralık ayında bir önceki yıla göre %7 artarak 1982’den bu yana en büyük artışı kaydetti.

Bankrate verisine göre, tasarruf hesapları için ulusal ortalama faiz oranı sadece %0,06’dır. Seashell, Seashell Save kullanıcılarına, yatırılan miktar ve bir kullanıcının hesabının sahip olduğu süre tarafından belirlenen kesin faiz oranıyla %10’a varan faiz oranı sunarak bu açığı kapatmayı umuyor.

“Bankaların çalışma şekli, mevduatlarınızı alıp ödünç vermeleridir; Seashell’in kurucusu ve CEO’su Daryl Hok, CoinDesk ile yaptığı röportajda, bunun için daha fazla yatırım yapmak isteyen kişilere [fon] ödünç veriyoruz” dedi.

Ödünç alanlar arasında fiat para birimi isteyen, ücretlerini ve paraya erişmek için daha yüksek faiz oranlarını paylaşmaya istekli kripto sahipleri yer alıyor. Seashell, potansiyel piyasa oynaklığını dengelemek için kripto para destekli kredileri fazla teminat altına alıyor. Teminat olarak stake edilen varlıkları kullanan kripto borçluları, stake ödüllerini de sağlayacaktır.

Devamını oku: ABD Enflasyonu Aralık’ta %7 ile Neredeyse Kırk Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Finansman turu ayrıca Coinbase Ventures, Robinhood kurucu ortağı ve CEO’su Vlad Tenev, “Shark Tank’s” Mark Cuban, tek boynuzlu at yatırımcısı Elad Gil, eski CFTC Başkanı J. Christopher Giancarlo ve bir dizi Web 3 projesinin kurucularını içeriyordu. Terra, Çokgen, Çığ ve Solana dahil.

Android ve iOS cihazlarda kullanılabilen Seashell Save, kullanıcıların doğrulanmış bir hesap açmasına ve faiz kazanmaya başlamak için bankalarından hemen para transfer etmesine olanak tanır. Uygulamanın kurulumu ücretsizdir ve kullanıcılar istedikleri zaman herhangi bir ücret veya ceza olmadan para çekebilirler. Daha önce blockchain güvenlik firması CertiK’te COO olarak görev yapan Hok, uygulamanın bekleme listesinin şu anda açık olduğunu ve stres testine izin vermek için hesapların ilk çeyreğin sonunda kademeli olarak açılmasının beklendiğini söyledi.

Seashell, yüksek verimli bir USDC tasarruf uygulaması olan Eco’nun benzerleriyle rekabet ediyor, ancak ABD’ye uygunluk öncelikli yaklaşımı nedeniyle alternatif çözümlerden farklı olduğunu söylüyor. Hok, şirketin en başından beri avukatlarıyla her şeyin bir güvenlik olduğu varsayımıyla çalıştığını ve şirketin en yüksek düzenleyici standartları karşılayabilmesini sağladığını söyledi.

Devamını oku: Crypto Fintech Eco, Yüksek Verimli USDC Tasarruf Uygulaması için 60 Milyon Dolar Artırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.