Kripto Bilgi

Deribit ve Bybit’te ‘Vadeli İşlemler Sıra Defterleri’ Sunan Paradigma

Kurumsal, tezgah üstü bir yatırım firması olan Paradigma, artık kullanıcıların merkezi bir limit emir defteri kullanarak tek bir yapı olarak vadeli işlem spreadleri ticaretine olanak tanıyan bir özellik sunuyor.

Singapur merkezli Paradigm’den bir tweet’e göre, yeni “vadeli vadeli işlem emir defterleri” artık Deribit ve Bybit kripto borsalarında yayında. Şirketin web sitesinde yayınlanan videolar, işlemlerin nasıl yapıldığını gösterir.

Vadeli işlem spread ticareti, bir tüccarın fiyattaki bir tutarsızlıktan yararlanmak için bir emtia üzerinde iki pozisyon aldığı bir arbitraj tekniğidir. Yani bir tüccar bir vadeli işlem sözleşmesi satın alır ve farklı bir son kullanma tarihine sahip bir başkasını satar. Yatırımcılar, piyasanın gelecekteki yönüne ilişkin yatırımcının görüşüne dayalı olarak, dayanak varlığın – bu durumda, bitcoin veya başka bir kripto para birimi – fiyatıyla işlem yapmak yerine, iki sözleşme arasındaki fiyat farkına bahis oynarlar.

Bir ABD emtia borsası olan CME’ye göre, vadeli işlem spread ticareti, vadeli işlem sözleşmeleriyle karşılaştırıldığında daha az riskli kabul ediliyor.

Bununla birlikte, Deribit Insights için içerik oluşturduğunu ve kripto ve geleneksel pazarlarda türev ticareti deneyimine sahip olduğunu söyleyen bir Twitter kullanıcısı Cryptarbitrage’e göre, özellikle yüksek kaldıraç kullanırken vadeli işlem spread ticareti ile ilişkili bazı riskler hala var.

Kriptoarbitraj, bir Twitter doğrudan mesajı yoluyla iletişime geçildikten sonra bir Telegram sohbeti aracılığıyla CoinDesk ile konuştu. Kimliğini açıklamayı reddetti.

Cryptarbitrage CoinDesk’e “Bu yeni sipariş defteri işi kolaylaştırıyor ve tüccarlara limit emir bırakma yeteneği veriyor” dedi. “Artık bir krupiyenin fiyat tekliflerini kabul etmek veya etmemekle sınırlı değiller. Artık kendi fiyatlarını belirleyebilirler.”

“Bu, spreadleri kendileri takas etmek isteyen yatırımcılar için faydalı olmalı, aynı zamanda pozisyonlarını bir sözleşmeden diğerine kaydıran tüccarlar için de çok kullanışlı olmalı,” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.