Bitcoin

Dev Bitcoin Balinası, Piyasadaki Çöküşün Nedenini Açıkladı!

MicroStrategy CEO’su ve 17 binden fazla BTC’ye sahip Bitcoin balinası Michael Saylor, yeni yılın başında kripto piyasasının gerilemesine neden olduğuna inandığı faktörleri tahlil ediyor. Kriptokoin.com olarak Saylor’ın Bloomberg röportajının detaylarını aktarıyoruz.

Michael Saylor çöküşün kaynaklarını sıralıyor

Yeni bir Bloomberg röportajında ​​Saylor, kripto piyasasının bu yıl şimdiye kadar yaşadığı dalgalanmalara katkıda bulunduğunu söylediği iki faktörü açıklıyor:

Bence çok fazla dinamik var. Kripto ekosisteminin tamamına bakarsanız, stablecoin’ler ve token’ler hakkındaki düzenleyici belirsizliğe ve bunların menkul değer olup olmadıklarına dair tartışmaları görürsünüz. Bu biraz tasa verici.

Michael Saylor, kaldıraçlı süreçlerin ikinci neden olduğunu söylüyor:

Piyasada çok fazla kaldıraç var. 20 kata kadar kaldıraçla süreç yapabilen çok sayıda kripto borsası var. Ve bu kripto borsalarında çapraz teminatlandırılmış çok sayıda token var. Bunlar ve DeFi borsaları ortasında, 20x kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Yani bu yüksek dalgalanmaların ikinci kaynağı.

Kurumsal yatırımcı Bitcoin fiyatını kıymetlendirebilir

Saylor’a nazaran, Bitcoin şu anda kurumlar için bilhassa Bill Miller üzere efsanevi yatırımcıların portföyünün büyük bir kısmını kapladığı için “harika bir giriş noktası” sunuyor:

Bu düzeyde konsolide olduğunu hissediyorum. Bu, kurumsal yatırımcılar için şahane bir giriş noktasıdır. Yüksek net bedele sahip bireyler, aile ofisleri, kamu şirketi yöneticileri, özel şirket sahipleri ile konuşuyorum ve Bitcoin’in 2021’de yükselişini izlediler. Ve her yıl %400 artsaydı ona beşerler yatırım yapmaktan korkarlardı.

Saylor, piyasadaki bir dizi olumlu faktörü de sıralıyor:

Lakin ATH düzeyinden %40 indirimliyse ve güçleniyorsa, ve bunun Bill Miller üzere beşerler tarafından, çok saygın yatırımcılar tarafından benimsendiğini görüyorlar. Düzenleyiciler tarafından benimseniyor, senatörler ve kongre üyeleri, kamu yatırımcıları ve kamu şirketleri tarafından sahipleniliyor. Buna güzel bir giriş noktası olarak bakıyorlar.

  • Bitcoin, yazı yazılırken 2022’nin en yüksek düzeyi olan 47.979 dolardan %25’ün üzerinde düşüşle 35,688.21 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.