Bitcoin

Dev Bitcoin Borsası Korkuttu: Ayı Piyasasına Giriyoruz!

Dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından biri, yakın tarihli araştırma raporunda Bitcoin’in bu yıl ayı piyasasına gireceğini öngördü. Kripto borsası operatörü Huobi, piyasaların ABD Federal Rezerv’in varlık alımlarını geri çevirmesine reaksiyon vermesiyle Bitcoin’in bu yıl kıymet kaybetmesini bekliyor. Kriptokoin.com olarak raporun detaylarını aktarıyoruz…

Huobi, Bitcoin fiyatının bu yıl kıymet kaybedeceğini söylüyor

Huobi’nin araştırma kolu Huobi Araştırma Enstitüsü Cuma günü yayınlanan bir raporda, daralmanın bu yıl global likiditede (veya global iktisada enjekte edilen parada) bir azalmaya neden olabileceğini yazdı. Raporda, başka birçok yüksek riskli varlık üzere, Bitcoin de çoklukla likiditedeki değişikliklere hassastır. Bu nedenle, Huobi, menkul değerlerin uzun vadeli fiyat düşüşleriyle karşı karşıya olduğu bir “kripto fiyatların piyasası” ile karşı karşıya kalacağını varsayım ediyor. Ek olarak, faiz oranlarındaki potansiyel bir artışın, Bitcoin dahil olmak üzere riskli varlıkların fiyatı üzerinde ek baskı oluşturması bekleniyor.

Huobi, Hong Kong’da süreç görmektedir lakin merkezi Seyşeller’dedir. Sıklıkla günlük 1 milyar dolardan fazla süreç hacmi işleyen, dünyanın en büyük kripto ticaret platformlarından biridir. “Küresel Blockchain Dalına Genel Bakış ve Trendler 2020-2021 Yıllık Raporu” başlıklı rapor, Singapur Blockchain Derneği ile işbirliği içinde yayınlandı. Piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, 2021’de fiyatının çılgınca dalgalandığını gördü. Kasım ayında neredeyse 69.000 dolar ile rekor düzeye ulaştı, lakin o vakitten beri zayıfladı ve Perşembe akşamı 39.000 doların altına düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.