Alt Coin

Dev Borsa Hacki Doğruladı: 400 Hesap ve Bu Altcoin Etkilendi!

Tanınan Bitcoin ve altcoin borsası Crypto.com, bu hafta başlarında yaklaşık 400 müşteri hesabının taarruza uğradığını doğruladı. 15 milyon dolarlık 4.600 ETH’nin çalındığı ortaya çıktı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Altcoin ve Bitcoin borsasında 400 hesap atağa uğradı

Pazartesi günü, Singapur merkezli kripto para borsası, kullanıcı hesaplarında “şüpheli faaliyetler” raporları aldıktan sonra para çekme süreçlerini askıya aldı. Duyuruyu, Crypto.com Twitter’dan yaptı. Şirketin CEO’su Kris Marszalek Çarşamba günü şirketin hala olanlar üzerinde çalıştığını ve önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi yayınlayacağını söyledi. Ayrıyeten “müşteri fonları risk altında değildi” dedi. Etkilenen müşterilere geri ödeme yapıldığını belirtti.

İhlalleri tespit ettikten sonra Marszalek, firmanın para çekme süreçlerini süratle durdurduğunu, sorunu çözdüğünü ve “yaklaşık 13 ila 14 saat içinde tekrar çevrimiçi olduğunu” söyledi. Blockchain güvenlik ve bilgi tahlili şirketi PeckShield, Salı günü Twitter’da borsanın yaklaşık 15 milyon dolar kaybettiğini kestirim etti. Zincir üzerindeki datalara nazaran, hücumda yaklaşık 15 milyon dolarlık Ethereum (4.600 ETH) çalındı ​​ve Tornado Cash aracılığıyla aklandı.

Marszalek, verdiği bir demeçte, “Açıkçası bu olağanüstü bir ders ve altyapımızı daima olarak güçlendiriyoruz” dedi. Geçen yıl Crypto.com, Hollywood aktörü Matt Damon’ın öncülüğünde agresif bir pazarlama kampanyası başlattı. Artık 10 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu sırada, borsanın kripto parası olan Crypto.com Coin (CRO) yüzde 1.7’lik bir yükseliş ile 0.44 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.