Alt Coin

Dev Sav: Bu Altcoin’in Ardındakiler Tokenleri Satıyor!

Altcoin projesini desteklemeye adanmış, kar hedefi gütmeyen Ethereum Vakfı, argümana nazaran Kasım ayının doruğunda büyük ölçüde ETH nakde çevirdi. Bulgular, Vakfın geçmiş hesap datalarını inceleyen, geniş çapta takip edilen bir kripto para traderı ve teknik analist olan Edward Morra tarafından gün ışığına çıkarıldı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

“Altcoin doruktan satıldı!”

Ethereum Vakfı’ndaki iştirakçiler, müzik çalmayı durdurmadan evvel paylarının bir kısmını ne vakit nakde çevirmeleri gerektiğinin çok uygun farkında görünüyorlar. Edward Morra, dünyanın piyasa kıymetine nazaran en büyük ikinci kripto para ünitesinin tarihi bir doruğa ulaştığı sırada Vakfın Kraken borsasında 20.000 Ether sattığını tespit etti. ETH, 16 Kasım’da ATH düzeyi olan 4.891,26 dolara ulaşırken, Ethereum Vakfı’nın sonraki gün hesabındaki paraları azaldı.

Başkan altcoin o vakitten beri düşüş eğiliminde. Basın vaktinde ATH düzeyinin %50 altında 2.458,92 dolar düzeyinde süreç görüyor. Analist, bunun Vakıf temsilcilerinin, muhtemelen bir geri çekilme beklerken ETH’lerini zirvede yahut yakınında ustalıkla sattıkları birinci sefer olmadığını kaydediyor. Örneğin, kripto para evvelki tepeye ulaştıktan çabucak sonra geçen yıl 17 Mayıs’ta 35.000 Ether’i prestiji paraya dönüştürdüler.

Bugün, Vakfın ana adresi EthDev’in bakiyesi 353.318’den fazla ETH’ye sahip. Bu ölçü, bugünün fiyatlarına nazaran yaklaşık 832 milyon dolara tekabül ediyor. Fakat kirpto analisti Brenda Ngari, “Ethereum Vakfı tarafından yapılan satış nedeniyle şimdi Ethereum’u silmeyin” diyor ve Blockchain’in şu anda merkezi olmayan finanstan (DeFi) Non Fungible Token’lere (NFT) kadar en sıcak kripto para trendlerinden kimilerinin baskın yeri pozisyonunda olduğunu hatırlatıyor. Analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Ağ ayrıyeten, sırf güç tüketimini azaltmakla kalmayacak, tıpkı vakitte ölçeklenebilirliği artıracak ve gaz fiyatlarını kıymetli ölçüde azaltacak bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs sistemine geçiş yapacak. Tüm bu yakın gelişmeler, muhtemelen Ethereum’un akıllı kontratlar için baskın Blockchain olarak liderliğini sürdürmesine yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.