Alt Coin

Dev Sav: TRON Mucidi, Bu Altcoin’e Akın Yapabilir!

Cuma günü, GFX’in Twitter hesabı, TRON kurucusu milyarder Justin Sun’ın Compound’un yönetişim tokenı COMP ile kıymetli bir ölçüde borç aldığına dikkat çekti. Bu durum, manipülasyon argümanlarına neden oldu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

TRON kurucusu Justin Sun için büyük argüman

Kripto niyet kuruluşu GFX Labs’in yönetişim kısmının üyeleri, önde gelen büyük bir yatırımcının, merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü için zincir içi yönetişimi manipüle etmek için büyük meblağlardaki sermayeden yararlanmaya çalışabileceğine dair ikazda bulundu. GFX Labs’in idare kısmı üyeleri, ünlü yatırımcının, DeFi için zincir üzerindeki yönetişimini bozmak ve yönetişime “saldırmak” için büyük ölçülerde sermayeyi finanse etmeye çalışabileceğini belirten belli ipuçları verdi.

Zincir üstü (on-chain) bilgileri, Sun’ın cüzdanının Perşembe günü 13 milyon doların üzerinde 99.000 COMP token ödünç aldığını ortaya koydu. 102.000 tokeni Binance’e aktardı. Binance, dünyanın en büyük kripto borsası olarak biliniyor. Lakin daha sonra Binance’ten 9 milyon dolar pahasında COMP tokenı alan bir adres, Compound’a teminat varlık olarak TUSD eklenmesini önerdi. Bu durum, Compound kullanıcılarının TUSD varlıkları karşılığında kredi almasına müsaade verecekti.

Sun için daha evvel de bu türlü bir tez ortaya atılmıştı

GFX Labs’in PaperImperium takma isimli muharririne nazaran, teklif adresinin Sun’a ilişkin olduğunu kesin olarak doğrulamak imkansız olsa da, mevcut durum, Ocak ayında stablecoin platformu MakerDAO’nun yönetişiminde gerçekleşen emsal bir oylamayı andırıyor. Bunun da Sun’ın teşebbüslerinden biri olduğu sav ediliyor. Müellif, Sun’ın Aave platformundan yüklü ölçüde MKR ödünç aldığını, bununla TUSD-DAI teminatı için bir anket oluşturma gayesi taşıdığını; lakin fark edildikten sonra oylamadan evvel MKR’ı iade ettiğini söylüyor.

Bir TUSD temsilcisi, anketin Sun’ın hareketlerinden habersiz oldukları sonucuna vardıktan sonra Maker’ın idare forumlarına yazdı ve “Oyları manipüle etmek için Justin Sun yahut rastgele bir balina ile çalışma riskini almayacağız,” tabirlerini kullandı. Sun, TUSD’nin web sitesinde Asya pazarları danışmanı olarak listeleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.