Bitcoin

Dev Şirket, Bu 2 Altcoin’i Sattı: Bitcoin’lerini ise Tutuyor!

Kanada merkezli kripto para madencisi Hive Blockchain (HIVE) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2021’de çıkardığı tüm Bitcoin’leri elinde tutarken, ürettiği altcoin projelerinden olan Ethereum (ETH)’un bir kısmını ve Ethereum Classic’in (ETC) tamamını sattığını söyledi.  Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Hive Blockchain, Bitcoin ve altcoin datalarını açıkladı

Vancouver, British Columbia merkezli kripto para madencilik şirketi, geçen yıl 1.768 Bitcoin ürettiğini, Ethereum’un lokal tokenı olan ETH’den 41.966 adet çıkardığını; bir kısmını çip yükseltmeleri için sattığını söyledi. Hive Blockchain ayrıyeten 46.209 ETC üretti. 2021 yılı boyunca, çıkardığı coin’lerin hepsini sattı.

Madencilik şirketi, yıl boyunca hem Bitcoin hem de Ethereum üretimini birleştirerek “Bitcoin muadili kripto para birimleri” olarak isimlendirdiği coin’lerden 3.222 adet üretti. Bu data, Bitcoin başına 43.000 dolar ve ETH için 3.400 dolarlık piyasa fiyatları kullanılarak bakıldığında, yaklaşık 211 milyon dolara denk geliyor.   Hive lideri ve COO’su Aydın Kılıç yaptığı açıklamada, “Şirket, geniş bir Bitcoin ve Ethereum madencilik ayak izine sahip olmanın eşsiz pozisyonunun yatırımcılara eşsiz bir paha teklifi sunduğuna inanıyor” dedi.

Şirket, Hive’ın aylık Bitcoin üretiminin, ağ zorluğu yüzde 10 kadar artmasına karşın yüzde 12 arttığını ve Aralık ayında, Kasım ayından 245 daha fazla BTC çıkarıldığı belirtildi. Bu ortada şirket, ETH üretiminin Kasım’a nazaran yaklaşık yüzde 7 düşerek 2.178’e gerilediğini ve ETH için ağ zorluğunun Aralık ayında yaklaşık yüzde 2 arttığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.