Alt Coin

Dev Yatırım: Sermaye Son Haftalarda Bu Altcoin’lere Akıyor!

Metaplex Vakfı, NFT, oyun ve metaverse altcoin projelerine dayanağı genişletmek için yatırımcılardan 46 milyon dolar topladı. Ayrıyeten, Three Arrows, DCG, Delphi Digital ve Crypto.com Capital üzere kripto devleri, Hubble Protocol’ün finansmanına katıldı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projeleri başarılı finansman çeşitleri gerçekleştirdi

Metaplex Vakfı, Multicoin Capital ve Jump Crypto tarafından ortaklaşa yürütülen 46 milyon dolarlık bir finansman cinsini tamamladı. Finansman cinsine, Solana Ventures, Alameda Research, Animoca Brands ve basketbol yıldızı Michael Jordan ve takma isimli NFT koleksiyoncusu Cozomo de’ Medici dahil 90’dan fazla NFT meraklısı da katıldı.

Metaplex Vakfı, hibe sağlamak, ekosistem gelişimini desteklemek ve gereğince temsil edilmeyen topluluklardan yaratıcıları güçlendirmek için cinsten elde edilen fonları kullanacağını belirtti. Ayrıyeten Vakıf, 2022’de metaverse ve oyun uygulamaları için dayanağa öncelik vermeyi planlıyor. Tıpkı hafta içinde Solana DeFi projesi Exotic Markets da 5 milyon dolar toplamayı başardı. Bugünkü Metaplex finansmanına katkıda bulunan birkaç firma, Multicoin Capital, Alameda Research ve Animoca Brands dahil olmak üzere Exotic Markets’ın finansmanında yer aldı.

Bunlara ilaveten Solana (SOL) ağı, Web3 geliştirmeyi hedefleyen ve kripto sanayisinden büyük isimler tarafından desteklenen diğer bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü için ana ağ lansmanını başlatmaya hazır. Başka DeFi hizmetleri ortasında kripto takviyeli bir stablecoin geliştirmeyi amaçlayan bir proje olan Hubble Protocol, Three Arrows / DeFiance Capital, Delphi Digital, Digital Currency Group (DCG), Crypto.com Capital, ParaFi, Jump Capital, Decentral Park Capital, CMS, Spartan, DeFi Alliance ve Mechanism Capital’dan 10 milyon dolar topladı.

Duyuruya nazaran Hubble Protocol, 28 Ocak’ta planlanan ana ağ lansmanından başlayarak takımını ve DeFi eserlerini yeni fonlarla genişletmeyi planlıyor. Hubble’ın yol haritasındaki birinci maksat, Solana ekosisteminde sansüre güçlü bir kripto takviyeli stablecoin olan USDH’yi basan sıfır faizli borçlanma platformunun piyasaya sürülmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.