Alt Coin

Devasa Balinalar, Bu 10 Altcoin’den Çantasına Ekliyor!

Yeni datalar, dünyanın en büyük Ethereum balinalarının göğüs coin’lerinden metaverse oyunlarına ve kripto borsalarına güç sağlayan tokenlara kadar çok çeşitli altcoin projelerine yüklendiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak WhaleStats’in bilgilerini paylaşıyoruz…

WhaleStats: Balinalar bu altcoin projesine yükleniyor

WhaleStats’ın son sayıları, borsa dışı en güçlü 1.000 Ethereum adresinin tanınan göğüs kripto parası Shiba Inu’ya (SHIB) yüklendiğini ortaya koyuyor. SHIB şu anda 1,7 milyar doları aşan devasa bir bedelle tüm varlıkların yüzde 7,71’ini oluşturuyor. SHIB’in çabucak akabinde kripto para türev borsası FTX’in mahallî tokenı FTT Token geliyor. Yazım sırasında balinaların cüzdanındaki toplam FTT 1,6 milyar dolar bedelinde ve Ethereum balina cüzdanlarının yüzde 7.33’ünü oluşturuyor. Sıralamada bir sonraki altcoin, balina çantalarının yalnızca yüzde 5’ini içeren ve 1,1 milyar doların üzerinde bedele sahip USDT stablecoin’i oldu.

Bunların akabinde birinci beşi, play to earn (P2E) blockchain oyun platformu Gala Games (GALA) ve Hong Kong merkezli kripto para borsası Crypto.com’a güç veren CRO oluşturuyor. Balinalar sırasıyla 519 milyon dolarlık GALA ve 432 milyon dolarlık CRO’ya sahip. Ayrıyeten Ethereum ölçeklendirme tahlili Polygon (MATIC) da listede. MATIC, geçen hafta yaklaşık yüzde 30 arttı ve şu anda 337 milyon dolarlık token Ethereum balina çantalarını oluşturuyor.

Öte yandan balinaların varlıklarının yüzde 1,16’sı, 261 milyon dolara eşit olan Decentraland (MANA)’den oluşuyor. Balinalar ayrıyeten, lokal tokenı TEL’in telekomünikasyon sanayisinde Blockchain teknolojisini kullanmaya çalıştığı 207 milyon dolarlık Telcoin’i (TEL) portföylerinde tutuyor. Listenin sonuncusu, balinaların yaklaşık 135 milyon dolara sahip olduğu The Sandbox (SAND) oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.