Alt Coin

Devasa Balinalar, Bu 12 Altcoin’de Taban Avcılığı Yapıyor!

Yeni datalar, dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinalarının, Bitcoin (BTC) 40.000 doların altında çaba ederken, stablecoin’leri ve öteki altcoin projelerini yuttuğunu ortaya koyuyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Balinalar bu 10 altcoin projesinden stokluyor!

Balina izleme botu WhaleStats’a nazaran, borsa dışı birinci 1.000 Ethereum cüzdanı, yüz binlerce dolar bedelinde sabit para USD Coin (USDC), Tether (USDT), ETH ve Binance USD (BUSD) satın aldı. Derin cebe sahip yatırımcılar ayrıyeten ortalama olarak 62.569 dolar değerinde Poligon (MATIC) biriktirdi ve akabinde öbür bir stablecoin olan flexUSD’den de satın aldılar.

Kaynak: WhaleStats

Ethereum balinaları, mevduat sertifikasının yerini almak üzere tasarlanmış bir kripto parada ortalama 28.133 dolar pahasında satın alım yaptıkları için yedi numarada Hex geliyor. Merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK), ortalama 27.934 dolarlık satın alma meblağıyla sekizinci sırada yer alıyor. Reklam aykırısı web tarayıcısı Brave ve Wrapped Bitcoin (WBTC)’de listede yer alıyor.

Dev balinalar bu 2 altcoin’den de yutuyor!

WhaleStats ayrıyeten, var olan en güçlü Ethereum balinalarından kimilerinin kripto piyasasının geri çekilmesi sırasında büyük kişisel alımlar yaptığını gösteriyor. Gezegendeki dördüncü sıradaki en büyük Ethereum balinası, şaşırtıcı bir formda 3,90 milyon dolar kıymetinde yaklaşık 200.000 LINK ve yaklaşık 1,96 milyon dolar değerinde 1.000 Maker (MKR) satın aldı. 

MKR, stablecoin DAI’yi korumak ve düzenlemek için kullanılan merkezi olmayan özerk bir tertip (DAO) olan MakerDAO’nun Ethereum tabanlı idare tokenidir. 141. sıradaki ETH balinası ayrıca 1,69 milyon dolar kıymetinde LINK tokeni satın aldı. Büyük cüzdan ayrıca 2.24 milyon dolar değerinde  MATIC’i de portföyüne ekledi. Son olarak, 475. sıradaki Ethereum balinası, 1.84 milyon dolar değerinde 326.994 SUSHI satın aldı. SUSHI, merkezi olmayan kripto para platformu SushiSwap’ın yönetim tokenidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.