Alt Coin

Devasa Balinalar, SHIB ve Bu 9 Altcoin’de Alım Yapıyor!

Balina dedektifi WhaleStats, Shiba Inu ordusu için birtakım güçlü on-chain metrikleri paylaştı. En büyük 1000 Ethereum balinasını izleyen WhaleStats’ın son tweet’ine nazaran SHIB en çok satın alınan 10 kripto para listesinde birinci sıraya geri dönüyor. Hatırlamak gerekirse, Kriptokoin.com haberlerinde aktardığımız üzere FTT token süreksiz müddetliğine SHIB’i tahtından etmişti. Artık Ethereum balinaları SHIB ve 9 altcoin etrafında toplanıyor.

SHIB, Ethereum’dan son en büyük balina birikimi

Göğüs token, şu anda Ethereum’dan sonra dolar cinsinde balinaların en büyük yatırımı. Büyük cüzdanlar tarafından depolanan ortalama Shiba ölçüsü 1.938.484 dolar kıymetindeki 52.059.838.702 ünite SHIB’dir. Birinci sırada, 154.122.824 dolar kıymetinde 41.044 ETH yer alıyor. UNI, burada en çok ticareti yapılan token olmaya devam ediyor.

İşte balinaların öteki seçimleri

FTX borsasının lokal token’i FTT, 1.545.065 dolar bedelinde 39.274 token’le SHIB’in gerisinden üçüncü sırada konumlanıyor. Balinaların en çok alım yaptığı öbür altcoin buradan göz atabilirsiniz:

SHIB, NowPayments tarafından kabul edildi

30 Aralık’ta kripto ödemeleri sürece şirketi NowPayments, topluluğun SHIB yakmasını (token burn) sağlayacak özel bir aktiflik duyurdu. Buna nazaran karların %3’ünü SHIB’de yakacaklar. Böylelikle SHIB’ler belirlenen bir “ölü adrese” gönderilerek sirkülasyondan kalıcı olarak çıkartılıyor. Bu güne kadar, CoinGecko’nun son datalarına nazaran, birinci 1 katrilyonluk Shib arzı şimdiye kadar 549 trilyon token’a düştü. Bu katrilyonun yarısı, bu yılın başlarında SHIB kurucusu tarafından Vitalik Buterin’e (Ethereum kurucusu) sunuldu. Buterin bu “armağan”ın %90’ını yaktı ve geri kalanını son iki yıldır dünyayı sallayan pandeminin akabinde uğraşa yardımcı olmak için Hindistan’daki bir hayır kurumuna gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.