Alt Coin

Devasa BSC Balinaları SHIB Değil: Bu Göğüs Coin’den Alıyor!

Yepyeni göğüs coin Dogecoin (DOGE), en büyük Binance Smart Chain (BSC) balinaları tarafından en çok tutulan kripto para üniteleri listesine geri döndü. WhaleStats bilgilerine nazaran BSC balinaları SHIB yahut MATIC üzere token’lerden sonra bir kere daha göğüs coin devini tercih ediyor…

Önder göğüs coin bir sefer daha BSC balinalarının gözdesi

Balina dedektifi WhaleStats’ın şimdiki istatistiklerine nazaran en büyük 1.000 Binance Smart Chain (BSC) balinası, bir defa daha Dogecoin’i (DOGE) en çok tutulan kripto para üniteleri listesinde ağırlıyor. DOGE topluluğunu ve yatırımcılarını sevindiren bu gelişmeye karşın, göğüs coin şimdi listesinin sonuncu sırasında. Balinalar şu anda 46.994.460 dolar kıymetine 324.985 milyon DOGE’ye sahip. Bu, en büyük BSC balinalarının kripto portföylerinin %1,97’si manasına geliyor.

Bitcoin BEP2 (BTCB), fiat cinsinden toplam 377.771.715 dolar ile balina portföylerinin %15.83’ünü oluşturuyor ve dolar bazında büyük token. Ethereum (ETH) ise ikinci sırada yer alıyor. Önder altcoin projesi 326.140.788 dolar ile balina portföylerinin %13.67’sini oluşturuyor. Kriptokoin.com olarak hafta başında aktardığımız üzere, WhaleStats tarafından izlenen en büyük 75.BNB balinası 1.471.326 dolar kıymetinde 8.999.983 DOGE satın aldı.

Dogecoin’i harekete geçiren son gelişmeler

  • Tesla CEO’su Elon Musk’ın tesiriyle Mayıs 2021’de 0,76 dolar ATH fiyatına ulaşan Dogecoin, o günden bu yana düşüşte ve piyasa pahasına birinci kripto ortasından ayrıldı.
  • Dogecoin, geçmişte, Robinhood cüzdanlarının Dogecoin için büyük bir muahede olacağına inanan Tesla CEO’su Elon Musk’tan olumlu bir dayanak aldı.
  • Dogecoin ayrıyeten, elektrikli araba devi Tesla’nın ödeme yolu listesine eklendi. DOGE fiyatı duyurunun yapıldığı tarih 14 Ocak’ta kabaca %30 yükseldi.

  • Tesla’nın ödeme metodu listesine eklenen kripto para ünitelerinden biride Bitcoin’di. Lakin, Elon Musk’un 14 Mayıs tarihli açıklamasıyla, Bitcoin (BTC), madenciliğinin neden olduğu etraf ziyanları ve yüksek güç tüketimi sebebiyle Tesla’nın ödeme sistemi listesinden “geçici süreliğine” ayrıldı.

  • Dogecoin’e dair son gelişmelerde, yeniden Elon Musk takviyeli McDonald’ın ödeme metodu olarak kabul etmesine yönelik topluluk odaklı bir kampana yürütülüyor. Hatta Musk, fast food devi bunu yaparsa canlı yayında hamburger yiyeceğini bile söyledi. McDonald, formalite icabı bu isteklere “değerlendireceğiz” karşılığını verirken, topluluğun baskısı öbür ülkelerden restoran zincirlerini harekete geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.