Alt Coin

Devler Çökerken Bu 12 Metaverse Coin Patladı: İşte Nedeni!

Metaverse tokenlar, Meta şirketinin pay senedi fiyatlarındaki düşüşe karşın bu hafta istikrarlı yararlar elde etti. Facebook’un ana şirketi Meta Platforms, teknoloji devinin hayal kırıklığı yaratan karlar ve günlük faal kullanıcılarda düşüş açıklamasının akabinde Perşembe günü pay fiyatlarında %26’lık bir geri çekilmeyle bir ABD şirketi için piyasa bedelinde şimdiye kadarki en büyük tek günlük düşüşü gördü. Fakat kimi metaverse coin projeleri yükseliş yaşadı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Geçtiğimiz gün boyunca bu metaverse coin projeleri arttı

Günün en çok yükselen metaverse coin’i yüzde 48 ile ShoeFy (SHOE) oldu. SHOE, yakın vakitte Jigen uygulaması ile stratejik iştirakini duyurdu.  İkinci olarak DeFi Degen Land (DDL) yüzde 21’lik bir artış yaşadı. Öte yandan yakın vakitte CoinSpot’ta listelenen UFO Gaming (UFO) yüzde 11.9, Revomon (REVO) yüzde 11.3 kıymet kazandı.  Revomon, yeni ve hudutlu bir NFT airdrop’u gerçekleştiriyor.

MegaCryptoPolis (MEGA) yüzde 10.9, Yield Guild Games (YGG) yüzde 10.8 artış yaşadı. Neredeyse eşit yükselişler yaşayan bu coin’lerin akabinde ThunderCoreHub ile partnerlik kuran CryptoWar xBlade (XLADE) ve Decentral Games (DG) geldi. Son ikide ise yüzde 9.3 ile Merit Circle (MC) ve tekrar yüzde 9.3 ile Benzene (BZN) geliyor.

Haftaya damga vuranlar ise en popülerler oldu

Bu sırada en bilindik metaverse coin’lerden olan Decentraland’ın ana Metaverse rakiplerinden biri olan The Sandbox (SAND), hafta sonuna 3,31 dolar üzere düşük bir kıymetten girse de 4.00 doların üzerine yükselerek yedi günlük yüzde 17,5’lik bir çıkar gördü. Bu hafta MANA ve SAND fiyatlarını Meta dışında öbür faktörler de etkiledi. Decentraland 2022 Manifestosunu yayınladı ve bir prototip taşınabilir uygulamasını, oyun tecrübesindeki iyileştirmeleri, daha fazla NFT kullanımı ve protokol geliştirmelerini duyurdu. Sandbox grubu, merkezi olmayan bir özerk tertip (DAO) olan UniX Gaming ile bir iştirak kurdu ve 10 Şubat’ta metaverse’inde daha fazla “arazi” yayınlayacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.