Kripto Haber

Dez Bryant, “Dinamik” Spor NFT’leri için Chainlink’i Kullanıyor

Fungible olmayan jetonlar (NFT), sporcular için giderek daha popüler bir kişisel marka oluşturma aracı haline geldi. Şimdi Ulusal Futbol Ligi (NFL) yıldızı Dez Bryant’ı ve istatistiklerini karışıma ekleyin.

Dallas Cowboys için eski tamamen profesyonel geniş alıcı, Oracle platformu Chainlink’i kullanarak “dinamik” NFT’leri, 2016’da bir görüntü oyunu epifanisinin ardından Bryant’ın sporcuların sanal markalar oluşturmasına yardımcı olmak için kurduğu bir platform olan Personal Corner’a getiriyor.

Bryant CoinDesk’e verdiği bir röportajda “Oturmuş [NBA 2K] oynarken ‘Dostum, oyuncuna kendi dijital kıyafetlerini, ayakkabılarını, her şeyi satın alabilirsin’ diye düşünüyordum. “Ya sporcular, sahip olmaları için hayranlarına böyle bir şey teklif edebilirlerse diye düşündüm. O zamandan beri bir görevdeyiz. ”

Dinamik NFT’ler, bu durumda oyuncu performansına göre görünümlerini değiştirmek için Chainlink veri beslemelerini kullanır. Bu nedenle, örneğin bir oyuncu touchdown veya karşılama alanı için bir dönüm noktasına ulaşırsa, NFT ilerlemeyi yansıtacak şekilde uyarlanabilir.

Bu, yüksek profilli bir sporcunun jetonlara biraz yetenek katmak için teknolojiye başvurduğu ilk sefer değil – Ulusal Basketbol Birliği fenomeni LaMelo Ball, Yılın Çaylağı başını sallamadan önce yayınlanan ilk NFT koleksiyonu için Haziran ayında Chainlink’i seçti .

Devamını oku: LaMelo Ball, NBA’de Yılın Çaylağı Ödülünü Kazanırsa, Bu NFT Daha Nadir Oluyor

Bryant, dinamik NFT’lerin, sporcuların hayranlarıyla ilişki kurma şeklini değiştirebileceğine ve statik fiziksel koleksiyonlardan daha ilgi çekici bir ortam sağlayabileceğine inanıyor.

NFL zımbaları Trevon Diggs, Maxx Crosby, Von Miller ve Marquise “Hollywood” Brown, Bryant’ın platformunun ilk ortakları arasındadır.

Platformun ilk NFT koleksiyonu olan Juggernauts, 9 Eylül’de piyasaya sürüldü ve 30,3 ETH (basım sırasında yaklaşık 92.000 $) işlem hacmi kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.