Kripto Haber

Diem Bildirildiğine Göre Meta, Block’un Kripto Açık Patent İttifakına Katıldı

Eskiden Facebook olarak bilinen şirket, Jack Dorsey’in ödeme şirketi Block (eski adıyla Square olarak bilinen şirket) tarafından yönetilen bir teknoloji ve kripto şirketleri konsorsiyumu olan Crypto Open Patent Alliance’a (COPA) katılıyor.

Meta, COPA’ya katılarak, COPA’nın genel müdürü Max Sills tarafından “yaratımı, madenciliği sağlayan herhangi bir teknoloji” olarak tanımlanan “temel kripto para patentlerini” uygulamamayı taahhüt eden iki düzineden fazla şirkete katılacak. , kripto para birimlerinin depolanması, iletimi, yerleşimi, bütünlüğü veya güvenliği.”

Hareket, Meta’nın Diem projesini sona erdirmesiyle geldi ve bildirildiğine göre projenin fikri mülkiyetini yatırımcılara hisse vermek için Silvergate Bank’a 200 milyon dolara sattı.

Bir ittifak oluşturarak ve üye şirketlerin patentlerini COPA’nın toplu patent kitaplığıyla paylaşmalarını isteyerek COPA’nın amacı, patent davalarının olasılığını azaltarak blok zinciri ile ilgili yeniliği teşvik etmek ve Dorsey’e göre “kripto topluluğunun bunlara karşı savunmasına yardımcı olmaktır. patent saldırganları ve troller.”

2021’de COPA, Bitcoin’in mucidi olduğu konusunda yaygın olarak tartışılan iddiasıyla tanınan Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’a, bitcoin teknik incelemesinin telif hakkı girişimleri nedeniyle – kripto para birimini alt üst eden bir sorun – dava açtı yıllardır topluluk.

Sills’e göre Meta, bugüne kadar COPA’ya katılan en büyük patent sahibi.

Sills, CoinDesk’e e-posta yoluyla “Kripto’nun endüstrilerdeki işletmeler için temel bir teknoloji haline geldiğini gösteriyor” diye yazdı.

Meta COPA’ya katıldığında Diem’in patentlerinin dahil edilip edilmeyeceği sorulduğunda Sills, “Portföyünde Meta’nın tüm temel kripto teknolojisi patentlerini içeriyor” dedi.

Düzenlemenin Diem Derneği’ni de kapsayıp kapsamadığı belli değil.

Diem (o zamanlar Libra) bir grup kurumsal destekçiyle birlikte hareket ederken, Meta ayrıca Calibra olarak başlatılan bir dijital cüzdan yan kuruluşu olan Novi’nin de sahibi. Novi başkanı David Marcus, cüzdan firması geçen yılın sonlarında Paxos’un USDP stablecoin’i ile bir deneme hizmeti başlatmasına rağmen bu ayın başlarında şirketten ayrıldı.

Sills, CoinDesk’e Meta’nın Kasım 2021’de COPA’ya katılmayı taahhüt ettiğini söyledi.

Daha fazlasını okuyun: Chainlink Labs, Diem’in Yaratıcılarından Christian Catalini’yi Teknik Danışman olarak işe aldı

Meta’nın lisanslama ve işlem grubuna başkanlık eden Shayne O’Reilly, Meta’yı COPA’nın yönetim kurulunda temsil edecek ve Meta’yı COPA’nın yönetim kurulunun altıncı oy hakkı olan üyesi yapacak.

O’Reilly, Coinbase’den Brittany Cuthbert, Square’den Steve Lee, girişim şirketi Paradigm’den Dan Robinson, savunma grubu Coin Center’dan Jerry Brito ve Square’de genel danışman yardımcısı ve COPA’nın yönetim kurulu başkanı Kirupa Pushparaj’a katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.