Kripto Haber

Diem Varlıkların Hisse Geri Yatırımcılara Satışını Düşünüyor: Rapor

Bloomberg Salı günü, isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, bir stablecoin yaratılmasının arkasındaki Meta Platforms (eski adıyla Facebook) liderliğindeki grup Diem Derneği’nin, yatırımcılara para iade etmek için proje varlıklarının satışını düşündüğünü bildirdi.

  • Bloomberg, kaynaklarına atıfta bulunarak, grubun Diem’in fikri mülkiyetini satmak ve Diem teknolojisi geliştiricilerinin çalışacak yeni yerler bulmalarına yardımcı olmak konusunda yatırım bankacılarıyla görüştüğünü bildirdi.
  • Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bir Kongre oturumundan önce projenin vizyonunu savunarak kripto para birimi için yüksek umutlara sahipti, ancak girişimin Haziran 2019’da Libra Derneği olarak piyasaya sürülmesinden bu yana kayalık bir geçmişi vardı.
  • Aralık 2020’de Libra Association, orijinal hedeflerinden uzaklaşmak için Diem olarak yeniden markalaştı.
  • O sırada proje, dünya çapında bir değişim aracı olarak kullanılabilecek bir fiat para birimi sepeti tarafından desteklenen bir sabit para öngörüyordu. Milletvekilleri, daha iyi anlayana kadar tüm gelişmelerin durdurulmasını, bir miktar düzenleyici gözetim sağlamasını ve finansal istikrar için hiçbir risk olmamasını sağlamasını talep ederek derhal uluslararası düzenleyici tepkilere yol açtı.
  • Geçen Mayıs ayında Diem, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin çıkarmak için Silvergate Bank ile ortaklık yapacağını söyledi. Derneğin bir yan kuruluşu olan Diem Networks US, Diem Payments Network’ü yönetecek ve Financial Crimes Enforcement Network’e (FinCEN) bir para hizmetleri işletmesi olarak kaydolacak, Silvergate ise Diem USD stablecoin’in resmi ihraççısı olacaktı. Silvergate, jetonu destekleyen rezervi de yönetir.
  • Ancak Federal Rezerv bu planla ilgili endişelerini dile getirdi ve onay vereceğini garanti etmedi.
  • Geçtiğimiz Kasım ayında Libra projesinin yaratıcısı David Marcus, Meta’dan ayrıldığını açıklamıştı.

Devamını Okuyun:Terazi Terazileri Geriliyor Küresel Para Birimi Tutkuları Düzenleyicilere Veriliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.