Kripto Haber

Diem, Varlıklarını Silvergate Bank’a 200 Milyon Dolara Satacak: Rapor

The Wall Street Journal, isimsiz bir kaynağa atıfta bulunarak, yeni, kullanıcı dostu bir stablecoin çıkarmak isteyen Meta Platforms liderliğindeki bir kuruluş olan Diem Association’ın teknolojisini Silvergate Capital’e 200 milyon dolara sattığını bildirdi.

  • Blockchain şirketlerine hizmet veren California bankası, geçtiğimiz yıl Diem ile ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin başlatmak için ortak olmayı kabul etmişti. Anlaşmanın, Meta Platforms’un şirketin hala Facebook olarak adlandırıldığı 2019’da Libra adı altında başlattığı zorlu bir projeye taze hava vermesi gerekiyordu.
  • Bloomberg Salı günü, isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, Diem’in yatırımcılara para iade etmek için fikri mülkiyetini satmak için yatırım bankacılarıyla görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.
  • Libra olarak, proje başlangıçta dünya çapında bir değişim aracı olarak kullanılabilecek bir fiat para birimi sepeti tarafından desteklenen bir sabit para öngörüyordu. Ancak, yasa koyucular, bazı düzenleyici rehberlik sağlayana ve finansal istikrarı tehdit etmemesini sağlayana kadar tüm gelişmelerin durdurulmasını talep ederek derhal uluslararası düzenleyici tepkilere yol açtı.
  • Aralık 2020’de Libra Derneği, farklı bir yaklaşım denemek için Diem olarak yeniden markalaştı, ancak girişim, kilit yöneticilerin ayrılması da dahil olmak üzere ters rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam etti.
  • Derneğin bir birimi olan Diem Networks US, Diem Payments Network’ü yönetecek ve Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) ile bir para hizmetleri işletmesi olarak kaydolacak, Silvergate ise diem USD stablecoin’in resmi ihraççısı olacak ve yönetecek. jetonu destekleyen rezerv.
  • Ancak Federal Rezerv bu planla ilgili endişelerini dile getirdi ve onay vereceğini garanti etmedi.
  • Milletvekilleri ayrıca Diem ile uyumlu bir cüzdan oluşturmaya odaklanan bir Meta yan kuruluşu Novi’ye (eski adıyla Calibra) karşı da geri adım attı, geçen sonbaharda Paxos ile ortaklaşa bir pilot program duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.