Kripto Bilgi

Dijital Varlık Fonları Çıkışların 5. Haftasında Vuruldu

Yatırımcılar üst üste beşinci hafta boyunca kripto para fonlarından para çektiler ve bu, bitcoin bir yıla en kötü başlangıcından birini yaşarken düşüş piyasası ruh halini yansıttı.

Kripto şirketi CoinShares tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, dijital varlık yatırım ürünlerinden 14 Ocak’a kadar yedi gün boyunca 73 milyon dolarlık çıkış görüldü. İtfalar, beş hafta boyunca 532 milyon dolara birikti ve tüm fonlarda yönetim altındaki endüstri çapındaki varlıkları 56 dolara indirdi. 1 milyon.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin’e (BTC) odaklanan yatırım fonları, çıkışların 55 milyon dolarını oluşturdu. Ethereum ile ilgili fonlar toplam 30 milyon dolarlık çıkış gördü.

Ancak rapor, günlük bazda, bu yıl ilk kez geçen hafta Çarşamba ve Cuma günleri giriş olduğunu kaydetti.

Rapora göre, “Bu, son olumlu fiyat hareketlerinden sonra düşüş eğiliminin azalmaya başladığını gösteriyor”.

Bitcoin son yedi gün içinde %2,5 düşüşle 41.000$ civarında işlem gördü ve Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan eter (ETH) %3,5 düşüşle 3.100$’dayken, son fiyat hareketi hala nispeten asık suratlı görünüyor.

Trende karşı çıkmak, görünüşe göre 5 $ ‘lık girişlerle yatırımcıların favorisi olan katman 1 blok zinciri protokolü Solana idi. 4 milyon. CoinShares’e göre Solana odaklı fonlar, Ağustos 2021’den bu yana yalnızca iki haftalık çıkış gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.