Kripto Bilgi

Dijital Varlık Fonları Haftalık 207 Milyon Dolarlık Rekor Çıkış Yaptı

Kripto fiyatları düşerken, fon yatırımcıları, 7 Ocak’a kadar yedi gün içinde toplam 207 milyon $’a ulaşan dijital varlık yatırım ürünlerinden haftalık rekor çıkışlarla düşüşte.

Geri ödemeler, Aralık ortasında başlayan piyasa üzerindeki baskıyı artırarak dört haftalık toplam çıkışı 465 milyon dolara çıkardı.

Pazartesi günü CoinShares tarafından yayınlanan bir rapora göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin’e odaklanan yatırım fonlarından yedi günlük dönemde 107 milyon dolarlık çıkış görüldü.

Bitcoin’in çıkışları, geçen hafta yayınlanan ve artan enflasyonla ilgili endişeleri ve bunun sonucunda yatırımcılar arasında merkez bankasının parasal koşulları sıkılaştırmak için hızla hareket edebileceği korkusunu ortaya çıkaran Federal Rezerv Aralık toplantısının tutanaklarına “doğrudan bir yanıttı”.

Birçok yatırımcı ve analist, Bitcoin’in Mart 2020’de koronavirüsü vurduğundan beri yürürlükte olan ultra gevşek para politikalarından yararlandığını söylüyor.

CoinShares, son dört hafta içinde kripto yatırım ürünlerinin toplam bitcoin ticaret cirosunun %25’ini temsil ettiğini ve normalden daha fazla yatırımcı etkinliğinin altını çizdiğini belirtti.

Ethereum odaklı fonlar geçen hafta 39 milyon dolarlık çıkış gördü ve son dört haftalık çıkış koşusunu 180 milyon dolara getirdi.

Çok varlıklı kripto yatırım fonu çıkışları toplam 37 milyon doları buldu, bu da yatırımcıların satış pozisyonlarında çok daha az seçici olduklarını gösteriyor; Rapora göre, Solana ve XRP’ye odaklanan fonlar küçük girişler gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.