Kripto Bilgi

Dijital Varlık Fonlarında 142 Milyon Dolarlık Rekor Çıkış

Kripto para piyasaları aşağı doğru sürüklenirken, dijital varlık yatırım ürünleri rekor düzeyde haftalık en büyük itfalarını yaşadı.

Sektör verisini derleyen bir dijital varlık yöneticisi olan CoinShares’e göre, 17 haftalık bir giriş akışının ardından, kripto para birimi fonlarından çıkışlar, 17 Aralık’a kadar yedi gün boyunca 142 milyon doları buldu. Daha önce kaydedilen en büyük çıkış, net itfaların 97 milyon dolara yükseldiği Haziran ayı başlarında gerçekleşti.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin’e odaklanan yatırım fonlarından geçen hafta 89 milyon dolar değerinde çıkış oldu. Bu, önceki hafta 145 milyon dolarlık girişten bir geri dönüş.

Rapor, çıkışlardaki artışa katkıda bulunan bir dizi faktöre dikkat çekti.

Raporda, yalnızca dijital varlıklardan değil, tüm riskli varlıklardan önemli çıkışlar olduğu belirtildi. Tetikleyicilerden biri, ABD Merkez Bankası’ndan son birkaç yılda varlık fiyatlarını desteklemeye yardımcı olan parasal teşvikin geri çekilmesini hızlandırdığına dair son sinyaller olabilir.

CoinShares, kripto fonlarına kümülatif girişlerin rekor 9 dolara ulaştığını kaydetti. Bu yıl 5 milyar, 2020’deki toplam 6 doları geride bıraktı. 7 milyar.

Ethereum’un etheri ile ilişkili fonlar, geçen hafta toplam 64 milyon dolarlık rekor çıkışlara sahipti. Solana’nın SOL’sine odaklanan fonun 6 doları vardı. 7 milyon değerinde çıkış varken, Polkadot’un DOT ile ilgili fonları 2 dolardı. 5 milyon net ödeme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.