Kripto Haber

Dijital Varlık Platformu SEBA Bankası Küresel Genişleme için 119 Milyon Dolar Artırdı

Dijital varlık bankacılığı platformu SEBA Bank, kripto odaklı firmalar Alameda Research ve DeFi Technologies, alternatif yatırım platformu Altive ve yatırım firmaları Ordway’in ortak liderliğindeki C Serisi finansman turunda 110 milyon İsviçre Frangı (118,6 milyon $) topladı Seçimler ve Yaz Başkenti. SEBA daha önce toplam 126$ topladı. Crunchbase verisine göre 5 milyon.

2018’de başlatılan SEBA, bir kripto bankacılığı hizmeti olarak başladı ve kurumsal yatırımcılar için kripto ticareti ve saklama hizmeti sunmaya başladı.

Şirket, 2019 yılında İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) bir lisans aldı ve ilk kez dijital varlıklara odaklanan bir şirket düzenleyiciden lisans aldı. Geçen Eylül ayında SEBA, İsviçre merkezli yatırım fonlarına dijital varlıklar sunmak için bir lisans ekledi.

Devamını oku: İsviçre’nin SEBA Bankası Likit Kripto Fonları için İlk FINMA Lisansını Engelledi

“Orta Doğu da dahil olmak üzere bu finansmanla küresel olarak bir dizi yeni öncelikli pazara açılmayı planlıyoruz. SEBA Bank CEO’su Guido Buehler bir e-postada CoinDesk’e verdiği demeçte, bu fon aynı zamanda bu yeni öncelikli pazarlarda çalışan sayımızı artırmak için de kullanılacak. “Ayrıca, ürün teklifimize ve teknolojimize daha fazla yatırım yaparak kurumsal iş büyümesini yönlendirmek için finansman kullanılacaktır. ”

SEBA Bank şu anda dünya çapında 25’ten fazla pazarı desteklemektedir. Şirket yakın zamanda Hong Kong ve Singapur’daki varlığını sağlamlaştırmak için bir APAC CEO’su atadı. SEBA ayrıca Orta Doğu hamlesi için Abu Dabi’de özel bir ofis açtı.

Buehler, CoinDesk’e araştırma ve geliştirmenin SEBA Bank’ın işinin temel özellikleri olduğunu ve yeni finansmanın yenilikçi finansal hizmetler teknolojisi arayışını yönlendirmeye devam edeceğini söyledi. Buehler, SEBA’nın kriptoda getiri elde etmek için Ekim ayında SEBA Earn’ü piyasaya sürmesini ve fiziksel altınla desteklenen dijital bir token olan Gold Token’ın son lansmanını örnek olarak gösterdi.

Altive Yönetici Ortağı Cheney Cheng basın açıklamasında “Dijital varlıkların küresel düzenleyici eğilimi göz önüne alındığında, İsviçre lisanslı SEBA Bank gibi düzenlenmiş kripto finans kurumlarının geleceğin finansmanının temel taşı olacağını öngörüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.