Alt Coin

Dikkat: ABD’de Bugün Değerli Bir Kripto Para Toplantısı Var!

Bugün, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, kripto para ünitelerine yönelik bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantı, Türkiye saati ile 18:00’de başlayacak. Bu toplantıda bilhassa muhakkak bir para ünitesine 1:1 oranında sabitlenmiş olan stablecoin’lerden ve genel olarak kripto para ekosisteminden, bunların risklerinden ve düzenlenmesinden bahsedilmesi bekleniyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

ABD’de kripto para ünitelerine yönelik değerli toplantı gerçekleşecek

ABD Hazine’sinin Yurtiçi Finanstan Sorumlu Müsteşarı Nellie Liang, Salı günü ABD’li milletvekillerinin huzuruna çıkacak.  Stablecoin ihraççılarını denetleme, tüm kripto para aracılarını düzenleme ve kripto para ünitelerinde artan kaldıraçlı süreçlerden kaynaklanan potansiyel riskleri ele alma gereksiniminin altını çizmeye hazırlanıyor. Liang, Komite duruşmasındaki tek şahit olacak. Kelam konusu toplantıda, Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Kümesi tarafından geçen yıl yayınlanan rapora ve öncelikle stablecoin’lere odaklanılacak.

Liang, toplantı öncesinde yayınlanan beyanında “hem klasik hem de dijital aracı kurumlarının, tüketiciler ve şirketler için riskleri büsbütün kaldırdığına ikna olacak kadar düzenleme gelmelidir,” sözlerini kullanıyor. Liang ayrıyeten stablecoin’lerdeki süratli büyümenin, düzenlemenin aciliyetine işaret ettiğini belirtiyor. Stablecoin piyasası, bir yılda yaklaşık 170 milyar dolarlık bir büyüme gördü.

Stablecoin’ler, devlet yetkilileri ortasında pek tanınan değil

ABD’de stablecoin’lere yönelik tasa, uzun bir vakittir mevcut. En son, New York Federal Rezerv Bankası blog yazısında bu coin’lerden bahsetti. Blog’a nazaran, son iki yılda artan piyasa kıymetlerine karşın, stablecoin’lerin ödemelerin geleceği olması pek mümkün değil.  Piyasa kıymeti 2019’un sonlarında 5.7 milyar dolardan şu anda 176 milyar doların üzerine çıktı. Yeniden de, Federal Rezerv ve öteki ABD gözlemcileri, stablecoin’lerin daha fazla düzenlemeye gereksinimi olduğunu ve bankalar tarafından verilmesi gerektiğini söyledi.

Blog müellifleri, dağıtılmış defter teknolojisi kalıcı olacaksa, müşterilerin mevcut ödeme altyapılarında kullanabileceği ve bu yaklaşımın kara para aklama risklerini azalttığı göz önüne alındığında, bankaların tokenize mevduat ihraç etmesinin daha “arzu edilen” ve “gerçekçi bir başlangıç ​​noktası” olacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.