Alt Coin

Dikkat: Balinaların Hamle Ettiği Altcoin’lerin Listesi Geldi!

Elektrikli araba devi Tesla CEO’su Elon Musk, bugün Twitter üzerinden şirketin Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Bu gelişmeyle DOGE fiyatı son 24 saatlik karını %15’in üzerine çıkardı. Birebir süreçte balinaları bir dizi altcoin projesine atak ediyor. Bu yazıda, 14 Ocak’ın balina aktivitelerine göz atalım.

Tesla’da Dogecoin ile ödeme devranı başladı

WhaleStats bilgileri, anonim bir Ethereum balinasının 1.411.777 dolar kıymetinde sekiz milyon DOGE satın aldığını bildiriyor. Birebir tarihte, Tesla CEO’su Elon Musk şirketin elektrikli otomobiller için Dogecoin’i kabul edeceğini açıkladı. Tesla şuana kadar Bitcoin ve Dogecoin’i ödeme tekniği olarak gündeme getirdi. Detaylar için Kriptokoin.com olarak hazırladığımız makaleye göz atabilirsiniz.

  • WhaleStats, son 24 saatte anonim cüzdanlar ortasında 39 milyon Dogecoin transfer edildiğini ve her süreçte 4 milyon, 5 milyon yahut 8 milyon DOGE taşındığını paylaşıyor.

Altcoin balinaları bu tokenleri stokluyor

En son WhaleStats bilgilerine nazaran, en büyük 1.000 Ethereum cüzdanında 1.63 milyar dolarlık konumla FTX Token (FTT) birinci sıraya yerleşti. Böylelikle, Shiba Inu, balina seviyesindeki cüzdanlar ortasında liderliğini kaybediyor. FTT, Shiba Inu’ya karşı neredeyse 200 milyon dolarlık bir farkla birinci sıraya yerleşiyor. TradingView’den alınan datalara nazaran, FTX token, altcoin piyasasında toparlanma başladıktan sonra 4 Ocak’tan bu yana hafif bir hacim artışı aldı. Buna ek olarak, FTT son altı günde %20 fiyat artışı göstererek Shib’in performansını tekrarladı. Birinci sıradaki FTT ve ikinci SHIB’den sonra balinaların altcoin stoku aşağıdaki tokenlerle tamamlanıyor.

  1. FTX Token (FTT): %14.89
  2. Shiba Inu (SHIB): %14.60
  3. USDDT: %7.13
  4. Öteki tokenler: %7.24
  5. USDC: %6.78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.