Bitcoin

Dikkat: Bitcoin Balinası Onmilyonluk BTC’yi Coinbase’e Boşalttı!

Blockchain dedektifi Whale Alert bilgilerine nazaran 65.803.073 dolarlık Bitcoin tutan anonim bir kripto para balinası, tüm bakiyesini Coinbase’e transfer etti. Bu büyüklükteki balinalar fonlarını soğuk cüzdanlarda tutukları için bir satış baskısından tasa ediliyor.

Bitcoin bu nedenlerle aşınmış olabilir

Analistlere nazaran cüzdanlardan borsalara kripto para transferleri bir düşüş sinyali olarak yorumlanabilir. Birçok kripto para balinası, fonlarını bir donanım cüzdanında fiyat, zira bu aygıtlar kripto para borsalarından daha inançlıdır. Bu büyüklükte Bitcoin transferleri tespit edildiğinde, bu çoklukla likidite aradıkları manasına gelir. Bir borsada büyük ölçüde kripto para tutmanın güvenlik riskleri, bu fonları bir donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kriptolarını Coinbase’de tutmayı planlaması pek muhtemel değildir. Analistlere nazaran bu Bitcoin balinasının ya BTC satmayı ya da öbür altcoin’lerle takas etmesi beklenebilir. Pekala, Bitcoin’de neler yaşanıyor, kısaca tahlillerine göz atalım…

Bitcoin (BTC), bugünde yatay hareket ediyor ve günlük ve haftalık değerlemede sabit kalarak 48.500 bölgesinde süreç görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız en son tahlillerde, S2F modeliyle tanınan ve Bitcoin’de 100.000 dolar üzerini hedefleyen PlanB, dün FamilyOffice Youtube röportajında %80’lik çöküş beklediğini paylaştı. Analist BTC 100.000 dolar üzerine ulaşsa da, daha evvel Çin yasaklarıyla deneyim ettiğimiz %50’lik geri çekilmelerin bu doruktan sonra tekrarlanacağını düşünüyor. Ayrıyeten, efsanevi kripto para analistlerinden Peter Brandt ve Alex Krüger, Bitcoin’de taban düzeylerde olduğumuzu doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.