Bitcoin

Dikkat: Bitcoin ve Altcoin’lerin Yazgısını Bu 3 Tarih Belirleyecek!

Bitcoin ve altcoin piyasalarının artık makro çaptaki gelişmelerden etkilendiğini bir sır değil. Bu nedenle yatırımcılar kripto paralara ve genel olarak iktisada yönelik yapılan toplantıları ve yetkililerin açıklamalarını merakla bekliyor. Takvimlere bakıldığında, Şubat ayında, Bitcoin ve altcoin’leri etkileyebileceği düşünülen, ABD’de gerçekleşecek toplantılara dair üç kritik tarih yer alıyor. Kriptokoin.com olarak bu tarihlere yönelik ayrıntıları aktarıyoruz…

Piyasa, Mart ayına odaklanmıştı

26 Ocak’ta gerçekleşen ABD Merkez Bankası (FED) faiz toplantısına yönelik beklentiler ve toplantı sonrasında Bitcoin, ABD borsalarına paralel olarak sert düşüşler yaşadı. Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden neredeyse yüzde 50’lik bir gerileme yaşaması, tüm altcoin’lerin fiyatlarını olumsuz etkiledi. Kripto paralar, uzun bir müddet kırmızı tahtada süreç gördü. Fed, bir sonraki faiz toplantısını Mart ayında gerçekleştirecek ve uzmanlar bu toplantıda faizin 50 baz puan artırılacağını öngörüyor.

Bu nedenle pek çok insan Şubat ayına değil de, Mart ayına odaklanıyor. Uzmanlar, genel piyasanın ve Bitcoin’in nasıl hareket edeceğini merak ediyor. Fakat, Şubat ayında da kripto paraları ilgilendiren çeşitli tarihler bulunuyor. Bu kritik tarihlerin kripto paralara olan tesirini ise vakit gösterecek.

Şubat ayında Bitcoin ve altcoin’ler için kritik 3 tarih

Kripto paraların düzenlenmesi konusu, ABD’de epey geniş bir biçimde tartışılıyor. Bu alanda yetkililerin en çok endişelendiği mevzu, stablecoin’ler oluyor. Stablecoin’ler, makul bir fiat para ünitesine 1:1 oranında sabitlenmiş bir kripto paradır. Daha evvel de bildirdiğimiz üzere ABD’li bankalar USDF isimli bir stablecoin çıkarma planı üzerine çalışıyor. Aşağıdaki tarihlerde, stablecoin’ler konuşulacak:

  • 8 Şubat: Bu tarihte Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi stablecoin’leri ele alan bir toplantı düzenleyecek.
  • 9 Şubat: 9 Şubat’ta ABD Senatosu, kripto paralara yönelik bir toplantı düzenliyor. Toplantının başlığı ise “Dijital Varlıkları Araştırmak: Riskler, Regülasyon ve İnovasyon”. Başlıktan da anlaşılacağı üzere ekosistemdeki riskler ve düzenlemelere yönelik yorumlar aktarılacak.
  • 15 Şubat: ABD Senatosu’nun bankacılık komitesi, stablecoin’leri ele alan bir toplantı düzenleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.