Alt Coin

Dikkat: Bu Altcoin İçin “Sat” Aramaları Patlama Yaptı!

Kripto piyasası şu anda bir darbe yaşıyor ve önder altcoin Ethereum en çok etkilenenler ortasında. Altcoin basın vaktinde, 7 günlük %19’a yakın bir kayıp yaşadı ve son 24 saatte %5 düştü. Bu düşüş, fiyatı 3.000 dolar düzeylerine kadar indirirken altcoin için internette “sat” aramaları patladı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

ETH 7 günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Önder altcoin için “sat” aramaları ne manaya geliyor?

İnsanların arama motorlarında Ethereum hakkında bilgi toplamaya olan ilgisinde bariz bir artış var. Payback ltd. tarafından elde edilen bilgilere nazaran, Google’da ‘Ethereum sat’ aramaları son 24 saatte neredeyse 10 kat arttı. Bu aramalardaki artış, kripto sanayisinin Çin ve Hindistan’da yaklaşan yeni kripto düzenlemeleri konusunda telaşlı olduğu bir vakitte meydana geliyor. Tesla ve Mozilla’nın son zamanlardaki kripto tersi duruşu, tüm piyasada hissedilen gelgitlere de katkıda bulundu.

Ayrıyeten, bu durum, Ethereum topluluğu, EIP-1559 teklifinin yaklaşmakta olan uygulamasını ve 2022 için planlanan Ethereum 2.0’a planlı yükseltmeyi beklerken geldi. Kripto analisti Nick James’e nazaran, ‘Ethereum sat’ aramalarındaki artış, birçok insanın, muhtemelen giderek artan bir ayı piyasasının göstergesi olan bir piyasada fiyatların daha fazla düşmesi dehşetiyle ETH varlıklarını tasfiye etmek istediğini gösteriyor.

Analist, kimileri nakde çevirmeye çalışırken, çıkarları piyasalarda neler olup bittiğini öğrenmek olan bir bölümün de bulunduğunu belirtiyor. Google aramaları, “Ethereum neden düştü?” için %2.000’in üzerinde bir artış olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran bu açıkça, şimdi zulalarından vazgeçmek istemeyen çok sayıda ETH sahibi olduğu gerçeğini gösteriyor.

Farklı bir halde, birebir gün, ‘Bitcoin sat’ için yapılan aramalar %400 arttı. Analist bu  durumun da para çekme konusunda artan bir hassaslığı gösterdiğini söz ediyor. Şu anda BTC, 7 günlük fiyat düşüşü %14,47 ile 40.800 dolar civarında süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.