Alt Coin

Dikkat: Bu Altcoin’den Alırken 42 Ethereum Kaybetti!

Uniswap V2 üzerinden, anonim bir altcoin projesine yatırım yapmak isteyen bir kullanıcı, birdenbire 135 bin dolara muadil 42 ETH’sini kaybetti. Yanılgı, tokenin yetersiz Ethereum likiditesinden kaynaklanıyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Airdrop’a katılırken 42 Ethereum kayboldu

Bir Uniswap V2 kullanıcısı Perşembe gecesi 42 Ethereum (ETH) kaybetti. Etherscan bilgilerine nazaran kayıp, Fees.WTF (WTF) isimli bilinmeyen bir token almaya çalışırken meydana geldi. Resmi web sitesindeki bilgilere nazaran, Fees.WTF protokolü Perşembe gecesi bir airdrop gerçekleştirdi. 42 Ethereum, kullanıcı satın alma sürecini tamamlarken kayboldu. Datalar, satın alma sırasında 42 ETH’nin 135.000 dolara muadil olduğunu gösteriyor. Fakat, sırf 0,00004 WTF satın alındı ve 0,00000525172 dolara eşitti.

Düşük likidite operasyonu etkiledi

Muahede, yapıldığı kompleksteki düşük likidite nedeniyle başarısız oldu. Pentoshi isimli anonim analiste nazaran havuz yalnızca 0,79 dolardı. Bu nedenle borsanın likiditeyi desteklemek için kâfi kaynağı yoktu. Kaza olduktan sonra, kimi kullanıcılar Fees.WTF’nin geliştiricilerini eleştirdi. Topluluk için, likidite başarısızlığı, birinci havuzun finansman sağlama biçiminde bir yanılgıyı temsil ediyor. Blockchain datalarının gösterdiği üzere, WTF geliştiricileri Uniswap’ta 2.211’den fazla WTF ile birinci seti kurdu, lakin sırf 0.000001 ETH ile desteklendi ve büyük bir likidite dengesizliğine neden oldu.

Likidite eksikliği, kullanıcıların nispeten yüksek ölçülerde ETH karşılığında düşük ölçülerde WTF satmalarına müsaade verdi. Kullanıcılar böylelikle, WTF’nin bir kısmı için 40 ETH’nin üzerinde ödeme yaptı. Öte yandan, WTF alıcıları çok daha yüksek bir pahada token satın aldı. Kısa müddet sonra satıcılar, büyük ölçüde kâr elde etti.

  • WTF fiyatı 17 Ocak’ta %60’a kadar geriledi. 0,20 dolar ATH’sinden sonra, yazım sırasında 0.04112 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.