Alt Coin

Dikkat: Devasa Balina, Bu 5 Altcoin’den Satın Aldı!

Balina izleme platformu WhaleStats tarafından sağlanan bilgiler, var olan en büyük balinalardan birinin 100 milyon doların üzerinde FTX Token (FTT) ve Polygon (MATIC) dahil olmak üzere beş altcoin projesini taban fiyatlardan satın aldığını gösteriyor.

Altcoin balinası 101.30 milyon dolardan fazla harcadı

Kriptokoin.com olarak bilgilerini paylaştığımız WhaleStats, kripto cüzdanı 17 milyar doları aşan Ethereum (ETH) balinasının, kripto türevleri borsası FTX’in kripto para ünitesi olan on milyonlarca dolar bedelinde FTT satın aldığını gösteriyor:

  • Bir süreçte, balina, satın alma sırasında 49 milyon dolar kıymetinde 1.408.969 FTT satın aldı.
  • İkinci bir süreç, ballilnanın 36.51 milyon dolar kıymetinde 1.049.990 FTT satın aldığı görüldü.

WhaleStats’ın borsa dışı en büyük Ethereum cüzdanları sıralamasında 557 numarada yer alan balina, ayrıyeten 8,79 milyon dolar bedelinde 4.250.000 MATIC token satın aldı. Bir blockchain ölçeklendirme tahlili olan Polygon, yazım sırasında 2.05 dolardan süreç görüyor.

Sıradaki, borç verme ve ödünç alma platformunun yönetişim token’i olan AAVE. WhaleStats, devasa balinanın 3.67 milyon dolara muadil 17.893 AAVE satın aldığını gösteriyor. Tıpkı balina, farklı bir süreçte, Chainlink’e de sıçradı ve 1.53 milyon dolar pahasında 61.401 LINK token biriktirdi. Son olarak, Ethereum balinası, Ethereum ağında Bitcoin’i (BTC) temsil eden bir kripto para ünitesi olan Wrapped Bitcoin’i (WBTC) de satın aldı. WhaleStats’a nazaran balina, 1.80 milyon dolar pahasında 43 WBTC’yi yuttu.

Balinalar taban düzeylerden birikimlerini sürdürüyor

Toplamda, balina beş altcoin projesini yükleyerek 101.30 milyon dolardan fazla harcadı. Büyük alımlar, önder kripto para ünitesi Bitcoin’in 90 günün en düşük düzeyi olan 40,672 dolara düştüğüne şahit olan bir düzeltme esnasında yapıldı. Gerilemeye karşın, birçok analist BTC’nin bu yıl altı haneli işareti kıracağına inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.