Alt Coin

Dikkat: Hacklenen Platform, AVAX ve Bu 5 Altcoin İçin Uyardı!

Cross chain protokolü Multichain, bilgisayar korsanları tarafından istismar edilen “güvenlik açığı” nedeniyle kullanıcıları 6 token için onayları iptal etmeye çağırıyor. Kayıpları önlemek için Multichain takımı, kullanıcılara AVAX ve 5 altcoin projesinin tüm onaylarını iptal etmeyi tavsiye etti. İlgili kripto para ünitelerinin listesi:

  • WETH
  • PERI
  • OMT
  • WBNB
  • MATIC
  • AVAX

AVAX ve 5 altcoin’in yatırımcıları dikkat!

Multichain (eski ismiyle Anyswap), kullanıcıların onayları nasıl iptal edebileceğine dair rehberde yayınladı. Bir tweet’te firma, onayları iptal etmeden evvel etkilenen tokenların hiçbirini aktarmamayı tavsiye etti. Birinci olarak, Dedaub isimli bir güvenlik firması tarafından tespit edilen güvenlik açığı, akabinde Multichain takımına bildirildi. Sorun süratle çözüldü ve Multichain, V2 Bridge ve V3 Router’larının tüm kripto paralarını garanti altına alındığı açıklandı. Lakin bilgisayar korsanları bu güvenlik açığından yararlanmaya devam ediyor. Multichain toplam 445 WETH’nin (1.412.274,25 dolar) etkilendiğini bildiriyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız raporda, dolandırıcıların ve saldırganların 2021’de kullanıcıları 10,2 milyar dolardan fazla ziyana uğrattığı paylaşılıyor. Fakat kayıpların akabinde topluluk ve güvenlik firmaları ahenk sağlamak için tedbirler alıyor. Güvenlik Immunefi CEO’su ve kurucusu Mitchell Amador, yakın tarihli röportajında şunları söyledi:

Blockchain iktisadında büsbütün yeni güvenlik açıklarının ortaya çıkmasına karşın, topluluk süratle ahenk sağlıyor

  • Amador’a nazaran topluluk, kripto paralarını teminat altına almak için “en düzgün uygulamaları” dolaştırıyor.

Blockchain güvenlik firması Immunefi’nin yanı sıra, birçok kripto para odaklı güvenlik firması, kullanıcıları dolandırıcılara ve rug pull operasyonlarına karşı dikkat olmaya çağırıyor. Bu ayın başlarında Certik, Arbix Finance’i bir rug pull olarak tanımladı ve kullanıcıları projeden uzak durmaları konusunda uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.