Bitcoin

Dikkat: Kripto Ticareti Yapan 1.000’den Fazla Hesaba El Konuldu!

Çin’de başlayan kripto ticareti yasakları, dünyada diğer ülkelere de yayılıyor. En son alınan haberlere nazaran Pakistan’da kripto para ticaretiyle uğraşan binden fazla hesap bloke edildi. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Pakistan’da kripto ticareti yapanların hesapları bloke edildi

Ülkelerin kripto kainatın yaklaşımı giderek farklılaşmaya başladı. Singapur üzere kimi devletler kripto paraları yasal para haline getirirken, Çin başta olmak üzere bası devletler ise bu piyasa süreç yapmayı hayli sonlandırmaya, hatta imkansız hale getirmeye başladı. Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın savaşacağını belirterek gayesine aldığı kripto para piyasasında süreç yapılmasını Pakistan 2018 yılında yasakladı. Bu kapsamda Pakistan‘da 1.064 kişinin banka hesabına ve kredi kartlarına devlet tarafından müdahale edildi ve hesap sahiplerinin erişimine kapatıldı. Yetkililerce yapılan açıklamada, el konulan hesaplarda toplamda 300.000 dolar civarında süreç yapıldığı belirtildi.

Federal soruşturma kapsamında alınan bu kararın münasebeti olarak 2018 yılında alınan Bitcoin alım satımının yasaklanmasına ait yasa gösteriliyor. Kelam konusu yasa gereği Pakistan vatandaşlarının kripto ticareti yapması yasak. Öte yandan Pakistan Merkez Bankası’nın aldığı bu karara uymayan önemli sayıda kişi olduğu kestirim ediliyor. Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu‘nun (FPCCI) iddialarına nazaran şu anda Pakistan’daki toplam kripto varlığı 20 milyar doların üzerinde. FPCCI Lideri Nasir Hayat Magoon, yasaya uymayanların önemli sayıda olduğunu ve kripto süreçlerini peer-to-peer borsalar aracılığıyla sürdürdüklerini belirtti. Bu borsaların süreç kayıtlarının olmadığını ve vergilendirmediklerini de büyük bir sorun olarak gördüklerini tabir etti. Nasir Hayat Magoon, mevzuyla ilgili mecliste düzenleme yapmak istediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.