Kripto Bilgi

Dizin Ürün Sağlayıcısı Amun, SOLI Token Lansmanıyla Solana için Oynadı

Kripto endeksi ürünleri sağlayıcısı Amun, Solana ekosistem projelerini izleyen ve beş yüksek likit, Solana merkezli varlığa maruz kalma sağlayan tek bir simge olan Solana Ekosistem Endeksi belirtecini (SOLI) piyasaya sürdü.

  • Jeton başkanı James Wang, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Yatırımcılara hızla büyüyen Solana ekosistemine maruz kalmaları için basit ve güçlü bir yol sağlamak için SOLI’yi oluşturduk” dedi.
  • Solana tabanlı önde gelen bir otomatik piyasa yapıcısı (AMM) olan Raydium’da kullanıma sunulması SOLI, yatırımcılara, Solana üzerine kurulu Raydium (RAY) ve Serum (SRM) dahil olmak üzere, %32,45 ve %28,97 ağırlık sağlayan yerel uygulamalara geniş kapsamlı erişim sağlayacaktır. sırasıyla.
  • Solana’nın yerel jetonu SOL, SOLI’nin %33’ünü oluşturacaktır. Ancak, SOLI tokeni, SOL kullanmak yerine Marinade Finance’in likit stake mSOL tokenini kullanacak. mSOL, Solana staking ödülleri şeklinde yıllık %6 getiri (APY) sunan SOL’un hisseli bir versiyonudur; bu, SOLI’nin hem getiri hem de varlık büyümesinden kar sunacağı anlamına gelir.
  • Kalan tahsisat, borç verme ve ödünç alma için algoritmik, merkezi olmayan bir protokol olan Solend’den (SLND) (%2,15); ve bir getiri toplama platformu olan Tulip Protocol (TULIP) (%3.43).
  • Amun, hazırladığı bir açıklamada, SOLI kompozisyonunun ortalama piyasa değeri ve DEX likiditesine göre yapıldığını söyledi.
  • SOLI, kazançları sabitlemek ve kurucu belirteçlerin piyasa değeri sıralamasına ve likiditeye göre tahsis edilmesini sağlamak için aylık olarak yeniden dengelenecektir. Endeks yönetim ücreti yıllık %1,5 olup, tüm token sahipleri için 2022’nin sonuna kadar feragat edilecektir.
  • SOLI, Amun Platformunda tek bir tıklamayla basılabilir, yakılabilir ve temel bir jeton sepeti için kullanılabilir.
  • Solana, Ethereum ve diğer katman 1 blok zincirlerine daha hızlı, daha ölçeklenebilir bir alternatif sunar. Son iki yılda Solana ağında hızlı bir büyüme görüldü, Solana’da dağıtılan 500’den fazla merkezi olmayan uygulama ve SOL fiyatları 2 doların altından Ekim 2021’de yaklaşık 260 dolara fırladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.