Kripto Haber

Documents Show, Crypto VC Firması Dragonfly Yeni Fon İçin 500 Milyon Dolar Artırdı

Kripto risk sermayesi şirketi Dragonfly Capital Partners, yeni bir yasal düzenlemeye göre yeni bir fon için 500 milyon dolar artırıyor.

Dragonfly Ventures III Feeder fonunun 500 milyon dolarlık bir hedefi var ve henüz ilk yatırımını kabul etmedi. Dragonfly, teklifin bir yıldan fazla açık kalmasını beklemediğini belirtti.

Eğer zam başarılı olursa Dragonfly, son aylarda ortaya çıkan en yüksek değerli fon olacak. Paradigma 2 dolarla rekor kırdı. Kasım ayında 5 milyarlık fon açıklandı. Andreessen Horowitz’in zaten olağanüstü olan kripto savaş sandığını 4 $ ile ikiye katladığı bildiriliyor. Bir çift yeni fon için 5 milyar hedef.

Dragonfly’ın çabasıyla arasındaki temel fark: Kripto piyasası şu anda bir kırmızı deniz. Potansiyel yatırımcıları korkutmak için yeterli olacak mı?

Dragonfly, yayınlandığı sırada bir CoinDesk e-postasına yanıt vermemişti.

Daha fazlasını okuyun: MakerDAO’dan Rune Christensen, VC Firması Dragonfly Capital’e Katıldı

Yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 100 milyon ABD Doları ile 2018 yılında piyasaya sürülen Dragonfly, kripto para birimleri, yeni protokoller ve girişimlere odaklanan bir yatırım firmasıdır.

Dragonfly iki fonla 300 milyon doların üzerinde para topladı. En sonuncusu, 2020 yılının sonlarında 200 milyon dolar toplama hedefiyle başlatılan Dragonfly Ventures Fund II idi.

Dragonfly portföyü, Avalanche blok zinciri, kripto değişimi Bybit ve blok zinciri birlikte çalışabilirlik projesi Cosmos’u içerir. Risk sermayesi şirketi yakın zamanda Near blok zinciri için 150 milyon dolarlık finansman turuna katıldı.

Bir ortağın LinkedIn profiline göre, firmanın şu anda AUM’da 2 milyar doları aşmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.