Alt Coin

DOGE de Listede! Balinalar Bu Altcoin’lere Bahis Yapıyor

Balina izleme platformu WhaleStats tarafından sağlanan datalara nazaran göğüs coin’lerin şahı Dogecoin (DOGE), Binance Smart Chain (BSC) balinalarının satın alındığı birinci 10 token ortasına geri döndü. Balina paltformu, üst seviye bir Binance Coin (BNB) balinasının 8,9 milyon Dogecoin satın almasının ardından bu bilgileri paylaştı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Balinaların menüsünde Dogecoin (DOGE) de var!

Blockchain bilgi izleyicisi, takip ettiği en büyük 1.000 BNB balinasından 75. sırada olan bir BNB balinasının tam 8,9 milyon DOGE (1.471.326 dolar değerinde) satın aldığını bildirdi.

WhaleStats, 7 Şubat’ta, Dogecoin holder’larının sayısının 530.205’e ulaştığını, birinci 1.000 BNB cüzdanının ise 324.257,667 DOGE (50.798.116 dolar değerinde) olduğunu açıkladı.

Kaynak: WhaleStats

Kısaca Dogecoin’in fiyat öyküsü

Tesla CEO’su Elon Musk’ın popülaritesinin de tesiriyle Dogecoin, Mayıs 2021’de 0,76 dolarlık bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaştığından bu yana istikrarlı bir düşüşle birlikte, girmiş olduğu birinci 10 kripto para liginden de çıktı. Japon Shiba Inu ırkı köpek temalı kripto, o vakitten beri daha düşük düzeylerde dolaşıyor. CoinMarketCap datalarına nazaran 12. sırada yere alan göğüs coin’i son 24 saat içinde %4,8 kayıpla 15,46 dolardan süreç görüyordu. DOGE, mevcut durumda ATH’ının yaklaşık %80 altında bulunuyor.

Dogecoin fiyatı, geçmişte, Robinhood cüzdanlarının Dogecoin için büyük bir muahede olacağına inanan Tesla CEO’su Elon Musk’tan olumlu bir dayanak aldı. Zira kripto para ünitesi artık Robinhood kullanıcıları tarafından yalnızca spekülatif bir yatırım olarak görülmeyecekti. Ocak ayının sonlarında Robinhood, cüzdanlarının beta testine başladı ve birtakım bekleme listesi üyelerinin cüzdanlarına para çekmelerine müsaade verdi.

Ayrıyeten Dogcoin’in hayranı olan Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, 2021’in sonunda kimi eserleri için göğüs coin’ini kabul etmeye başladı. Bu gelişme, Bitcoin’in bile şimdi sahip olmadığı bir başarıydı. 2021’in başlarında Tesla, Bitcoin’i arabalar için ödeme olarak kabul etmeye başladı, fakat Proof of Work (PoW) madenciliği süreciyle ilgili çevresel tasalar nedeniyle süratle rotasını değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.