Alt Coin

DOGE Değil! Elon Musk Mars’ın Parasını Açıkladı: Fiyat Fırladı!

2021 yılı sona eriyor, lakin kripto para ünitelerinin düşen fiyatları bitmiyor. Büyük kripto para üniteleri, Cuma günü 6 milyar dolarlık kripto opsiyon mukavelesinin sona ermesinden evvel düşmeye devam etti. Bilgilere nazaran, global kripto piyasa pahası yüzde 2’lik bir düşüş yaşadı. Bu sırada, Dogecoin’i (DOGE) fırsat buldukça öven Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları sonucu bir altcoin ani bir yükseliş yaşadı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

DOGE hayranı Elon Musk’ın açıklamaları bu coin’in kıymetini yükseltti

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın tarihli bir podcast’te, Ethereum Blockchain tabanlı akıllı mukaveleleri şimdi tam olarak anlamadığını söyledi. Akıllı mukaveleler, evvelden programlanmış makul şartlar yerine getirildiğinde kendi kendini yürütme yeteneğine sahip kontratlardır. Akabinde Musk, Mars’ın resmi para ünitesi hakkında kestirimde bulundu ve aşağıdaki tabirleri kullandı:

Mars’ın bir kripto para ünitesi olup olmayacağını bilmiyorum, fakat muhtemelen olur üzere görünüyor, fakat Mars’ta yerelleşmiş bir şey olurdu.

Elon Musk’ın açıklamalarının akabinde Musk ile alakası olmayan bir kripto para ünitesi, Marscoin (MARS) yükseliş yaşadı. Projeye nazaran “Marscoin (MARS) bir kripto para ünitesidir. Kullanıcılar madencilik süreci ile MARS üretebilir”. Altcoin, son 24 saatte 0.08 dolarlık düşük düzeylerden 0.26 dolara kadar çıktı ve yüzde 200’ün üzerinde yükseldi. Yazım sırasında sert bir düşüş ile 0.8262 dolardan süreç görüyor. Web sitelerine nazaran “Marscoin, uzay araştırmalarını teşvik etmek için eşler ortası, dağıtık kripto para ünitesinin gücünden yararlanma fikrini araştırıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.