Bitcoin

DOGE Mucidi Uyardı: Bu Bitcoin Borsası Süreçleri Durdurdu!

Geçtiğimiz saatlerde, tanınan Bitcoin borsası Crypto.com (CRO), kuşkulu bir süreç modeli nedeniyle tüm para çekme süreçlerini süreksiz müddetliğine durdurduğunu bildirdi. Fonların inançta olduğunun açıklanmasına karşın, kimi kullanıcılar hesaplarının ihlal edildiğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Crypto.com para çekme süreçlerini durdurdu

Dogecoin kurucusu Billy Markus, Etherscan’da şirketin şu an için tüm süreçleri durdurmasına neden olan kuşkulu bir süreç modeli fark etti. Büyük kripto cüzdanı ve platformu Crypto.com, “az sayıda kullanıcı hesaplarında kuşkulu aktiflik bildirdikten” sonra para çekme süreçlerini süreksiz olarak durdurdu, fakat şu anda tüm fonların inançlı olduğu bildiriliyor.

Birkaç saat evvel Crypto.com, müşterilerin hesapları tarafından yapılan birkaç “hırsızlığa” karşılık olarak platformundan para çekme süreçlerini durdurdu. Dogecoin (DOGE) kurucusu Billy Markus, Etherscan’da şirketin, platformlarında neler olduğunu anlayana kadar tüm süreçleri durdurmasına neden olan kuşkulu bir süreç modeli fark etti.

Bitcoin borsasının iki faktörlü kimlik doğrulaması atlatılmış olabilir

Kripto yorumcusu Ben Baller, hesabının ihlal edildiğini ve 4.28 Ether (ETH) (yaklaşık 15.000 dolar) kaybettiğini argüman etti. Ayrıyeten iki faktörlü kimlik doğrulama kullandığını, bu nedenle argüman edilen faillerin Crypto.com’un birtakım güvenlik özelliklerini atlamış olması gerektiğini söyledi.

Daha fazla bilgi için Crypto.com’a ulaşan haber kaynakları, şu anlık karşılık alınamadığını bildiriyor. Kripto para piyasası, hack’lere, hilelere ve protokol istismarlarına yabancı değil. Bu ayın başlarında, DeFi güvenlik platformu ImmuneFi, hack, dolandırıcılık ve öbür makûs niyetli faaliyetlerden kaynaklanan kayıpların 2021’de 10.2 milyar doları aştığını tespit etti. Rapora nazaran, 120 kripto istismarı yahut dolandırıcılık olayı vardı ve en pahalı hack 613 milyon dolarla Poly Network oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.